Luni,
24.06.2024
Partial Noros
Acum
26°C

Cindrea și Terea deschid lista candidaților PSD la alegerile parlamentare

Cindrea și Terea deschid lista candidaților PSD la alegerile parlamentare

Conducerea PSD Sibiu a prezentat luni lista candidaților cu care va merge în fața sibienilor la alegerile parlamentare din această iarnă.

Pentru Senatul României au fost desemnați următorii candidați:

Ioan Terea - inginer silvic

Cosmin Cornel Dinică - administrator societate comercială

Cătălina Iulia Crăciun - lectorul universitar doctor

 

Pentru Camera Deputaților au fost desemnați următorii:

Ioan Cindrea

Lucian Radu - inginer

Manuela Rascarache - consilier juridic

Adelaida Fulea - avocat

Elena Colceriu - profesor

Beneamin Gândilă Presecan - inginer

candidati-psd-parlamentare-10-copy candidati-psd-parlamentare-6-copy candidati-psd-parlamentare-7-copy candidati-psd-parlamentare-9-copy candidati-psd-parlamentare-5-copy candidati-psd-parlamentare-12-copy

 

 

 

 

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Stefan Dobre

de Stefan Dobre

Administrație
Telefon:
0724 605 815

Comentarii

29 comentarii

Kovesi

Acum 7 ani

Cindrea "Beciul domnesc" are o camera cu numele tau.
Raspunde

scepticul

Acum 7 ani

Multă baftă! Să vedem și celelalte liste!
Raspunde

Lenuta

Acum 7 ani

Multe femei imi place le votez !!
Raspunde

Maria

Acum 7 ani

Multi tineri !BRAVOOO
Raspunde

Dudu

Acum 7 ani

Praful se alege de voi cu tot cu președintele de carton. Nea Nelu. Adică nenea. Și doamna Iulia vice. Aveți grija la pahare pe masa ca vine taifunul. Seceta mare....puneți mana pe pahare și sticle. Lăsați doar apa și ceaiul. Ca dacă vine cu gașca...o alta Iulia și una Alexandra e terorism curat. Dușmacele alcoolului... Succes în alegeri...2 la suta toți la un loc...
Raspunde

el

Acum 7 ani

Haha, fata lui scaraoschi- manivela de la sindicatul soferilor-RAR.
Raspunde

Lenuta

Acum 7 ani

Multi tineri ,frumos ,numai invidioși vorbesc pe lângă subiect
Raspunde

Diana

Acum 7 ani

Cu tinerii înainte asta contează
Raspunde

ioana

Acum 7 ani

multa bafta! In sfarsit candidati tineri! sper sa mai schimbe ceva!
Raspunde

Volkischer Beobachter

Acum 7 ani

La vremuri noi, tot noi. Sibieni, trimiteți-l la lada de gunoi a istoriei pe Ioan Cindrea fostul deputat care în legislatura 2008-2012 și-a angajat soția la propriul birou parlamentar. Acum nu are niciun pic de obraz și candidează din nou. RUȘINE Ioan Cindrea!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Raspunde

hop

Acum 7 ani

bravoo,da credeti ca-i este rusine????
Raspunde

Asc

Acum 7 ani

E frumos ca sunt și tineri, dar e strategie de praf in ochi, ca Cindrea sa prindă sigur ceva. Nu va lăsați manipulați. Va merge înainte doar unul și ăla va fi Cindrea, un personaj nevertebrat și fără gram de rusine și decenta. PSD in Sibiu se îndreaptă cu pași repezi spre uitare, îngropat de propriul lider și pupincurismul și lasitatea celor care-l înconjoară.
Raspunde

Taran destept

Acum 7 ani

Cindrea Prim ministru ha ha ha rusine ioan cindrea
Raspunde

Sa vina Costica-Dumnezeu!

Acum 7 ani

Pai cu Costica Dumnezeu (inventatoru' lu' managementu' calitatii totale in judetzu nost’ - ca il ruga ARACISU' sa-i de cartzile lui de managementu!) cum o ramas? C-o fo' pe locu' 2, dupa tov. Cindrea... Iar l-ati pus in randu'4 banca de la jeam? Ca l-o facutara doftoriu in stiintz’ pe Kara-Bula, ezact cum s-o facut si pe el. L-ati lasatara fara coledzi, tocma’ pe el, care de la Ceauciescu si pana azi si da-i si lupta si lupta si da-i… Cat p-atzi sa ramaie mofluz, monsher!
Raspunde

Florin

Acum 7 ani

Da mulți tineri gen condamnatu cindrea,escroci dracu nu va mai saturați ...
Raspunde

Mihai

Acum 7 ani

Super lista!!! Oameni pe care pun stampila cu mare drag!!
Raspunde

SIGHIANU TURM

Acum 7 ani

Propaganda pedelista ...pardon penelista face spume de turbare. De o luna PNL se chimuie sa stabileaaca o lista de candidați. A venit PSD si le-a luat fața. Pun pariu că basistii vor fi majoritari. Tot cu Turcan Sovaiala Neagu vor defila. Cazan ia teapa cu vechii penelisti. 3-4 parlamentari PSD 4 parlamentari PNL 1 ALDE 1 poate altii
Raspunde

Olingpia Gafosdea

Acum 7 ani

Hmm...Suspect de mult tineret ! Speram ca nu-i din al bovin...
Raspunde

Adrian

Acum 7 ani

O adevarata echipa.Multi tineri si mai ales multe femei.Mult succes.
Raspunde

Nicolae Tarcea. Sibiu

Acum 7 ani

Ma asteptam sa-l vad pe listele de candidati, pe un loc eligibil la Senat sau la Camera Deputatilor pe Domnul Constantin Oprean, profesor universitar, fost rector al Universitatii Lucian Blaga. Dar n-a fost sa fie. Dupa parerea mea este o mare pierdere pentru Parlamentul Romaniei dar si pentru Sibiu.. Am fi avut in parlament, un adevarat profesionist un om cu o vasta experienta manageriala.
Raspunde

SIBIANUL

Acum 7 ani

Doi candidati din Selimbar pe locuri eligibile Ioan Terea si Iulia Craciun ,in PARLAMENT,se pare ca MARICUTA a avut un cuvant de spus in PSD
Raspunde

fost PSD-ist

Acum 7 ani

Adelaida fulea - fata nasului Amaliei cindrea ( Eugen Fulea-fost inspector sef ITM sIBIU), parca vedem si fata lui Rascarache, omul de casa si de sprituri a lui Nelu Cindrea si Suditu, Radu Lucian, alt om caraus de ani de zile a lui Nelu Cindrea, promovat de Nelu si el si sotia (jurista pe la AJOFM) de la simplu profesoras apoi inspector ITM, adjunct si subprefect. Ioan Terea si el om de nadejde al lui nea Nelu, care nu iese din vorba tovarasului De ceilalti poate aflam ce hram poarta. Clar ca sunt oamenii de incredere ai lui nea Nelu, care sa-i intareasca pozitia mastodontului. Sibienii nu mai pot fi pacaliti. S-a schimbat garda veche, ca era prea manjita, dar astia sunt mai periculosi, ca sunt flamanzi si dornici de inavutire. Succes la vot Cindrea & Co, poate reusiti sa faceti si voi 10 % voturi. O sa mai revin pe parcursul campaniei cu ceva picanterii stiute si auzite din mijlocul psd-ilor care cand beau vorbesc prostii
Raspunde

Mihai Popescu

Acum 7 ani

La Selimbar nu misca nimeni si.nimic fara Maricuta. Se din seriosi.
Raspunde

Magda

Acum 7 ani

Terea -cel care vinde padurile din judetul Sibiu cu parsivul Cindrea!
Raspunde

Ghita

Acum 7 ani

Doamne mare iti este gradina ! Nu vedeti cei bun , numai comentati . Lista este buna , sunt toate categorile , tineri , femei , oameni cu experinta ! Succes ,mergeti inainte , nu bagati in seama rautatile
Raspunde

Magda

Acum 7 ani

Terea vinde padurile judetului care au fost pastrate de strabunii nostri iar pentru asta mai este si laudat.Corupt la fel ca si nerusinatul Cindrea. Doi vulpoi batrini !
Raspunde

Flori

Acum 7 ani

Stati oameni , nu va aruncati , oameni suntem , parca numai rautati stiti nu vedeti nimic din cei bun
Raspunde

Camelia CB

Acum 7 ani

Inainte sa votati ceva trebuie sa stiti pt ce votati. Votul dvs ii trimte pe acesti oameni (sa presupunem) in PARLAMENT, in camera deputatiilor pe unii si in camera senatului pe ceilanti. Adica acesti oameni vor propune legi, vor vota legi, ordonante de urgenta etc. Toate astea vor forma un sistem!!! Un sistem nou, pentru ca cel pe care ne bazam acum este DEFECT si tara noastra e in colaps. Un sistem nou in sanatate, invatamant, infrastructura, pensii,asistenta sociala, armata, securitate, strategii de criza, dezvoltare, etc. Si pentru ca stam foarte SLAB, ba chiar GRAV la majoritatea dintre sistemele de functionare, vitale, ale poporului roman, pe aceasta lista de candidati ne vom baza!!!! Ganditi in viitor...!!! Ce anume , la un tanar va ofera siguranta? Ce anume garanteaza la un tanar de maxim 30 ani ca el are toate informatiile asa incat sa gandeasca pe termen foarte lung un sistem ?? Ce anume? Va ganditi ca are experienta in ce? Fara experienta teoria are vreo relevanta, avand in vedere ca a studia intrun sistem educational defectuos?! Voi sibienii aveti sansa sa ii cunoasteti pe acesti oameni, sau aveti ocazia sa va interesati de competentele si realizarile celor care candideaza. Aveti o sansa! Puteti pune presiune pe partidele politice inainte de alegeri, inainte de a alege raul cel mai mic. Cereti partidelor politice sa inlocuiasca persoanele propuse pe liste, sa propuna oameni cu experienta, cu realizari, pe care ii cunoasteti sau ati auzit numai lucruri bune. Faceti ceva inainte de data alegerilor. Actiuniile dvs se vad in viitorul indepartat.
Raspunde

Maria Cazacu

Acum 7 ani

"Ai dusmani? BRAVO! Inseamna c-ai facut ceva bun in viata" (Churchill) Celor care folosesc tot felul de vulgaritati si agresiuni verbale, vreau sa le reamintesc ca libertatea cuvantului fara echilibrul responsabilitatii este inutila si nociva. Exista maniere mai civilizate de exprimare si cu un impact mult mai mare. Daca nu le cunoasteti, completati-va studiile!
Raspunde