Vineri,
07.08.2020
Parțial Noros
Acum
17°C

Lista PSD pentru parlamentare, modificată aproape complet

27 Octombrie 2016 15:21

Lista PSD pentru parlamentare, modificată aproape complet

Partidul Social Democrat a depus, astăzi, la Biroul Electoral Județean, listele cu candidații la alegerile parlamentare din 11 decembrie 2016. Față de propunerea precedentă, au apărut pe poziții eligibile Ovidiu Sitterli și Viorel Arcaș. De asemenea, Manuela Catrina intră pe liste după ce sub președinția lui Ioan Cindrea, aceasta a fost respinsă.

Lista de candidați pentru alegerea Camerei Deputaților:                

 

  1. SITTERLI Ovidiu-Ioan
  2. TEREA Ioan
  3. CATRINA Maria-Manuela
  4. MARIN Horațiu
  5. DRAGOMAN Ioan
  6. COLCERIU Elena Manuela
  7. PRESECAN-GÂNDILĂ Beneamin
  8. MITREA Vasile-Tiberiu
Lista de candidați pentru alegerea Senatului: 
  1. ARCAȘ Viorel
  2. AVRAM Nicolae
  3. CRĂCIUN Iulia-Cătălina
  4. SIMTION Claudia-Mery
  5. BICHICEAN Pavel

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

48 comentarii

kaka - COSTICA DZEU

Acum 3 ani

Io unie-s? Suturi in kuhr de la ULBS, acum si de la PSD, m-am saturat!
Raspunde

Alex

Acum 3 ani

Iar Arcas?!! IL ROG PE DL ARCAS SA NE SPUNA CE A FACUT PTR ZONA DE MEDIAS DE CAND ESTE SENATOR???? DAR SA NE LASE CU CELE 2 TEME ALE DANSULUI CA EL A REZOLVAT SA NU MUTE TRANSGAZUL SI ROMGAZUL LA BUCURESTI SI CA A VORBIT PENTRU CENTURA. ASTEA SUNT ABURELI. SA NE SPUNA ALTCEVA. VA SPUN EU; NU A FACUT NIMIC.....
Raspunde

MIsu

Acum 3 ani

O lista de bun simt! Se pare ca PSD Sibiu a dat lovitura.
Raspunde

Ticuta

Acum 3 ani

Ce e de bun simt in asta! Pe Manuela Catrina cit a fost consilier local in Sibiu erau sa o dea afata din cauza absenteismului. Asa ne va reprezenta si in Parlament. pina acum cara valiza lui Nastase si acum ce va cara??? si cui???
Raspunde

Sds

Acum 3 ani

Socant! Se înțelege că uniii ce se vor senatori caută de fapt imunitate ! Nu mai scapă tara de corupție veci..... Mare rrr de liste,msi ales pt Senat.....de.ar cobira Isus de pe cruce si unii tot lacomi vor muri. Urez insucces..... major.punct
Raspunde

Fly

Acum 3 ani

Oare cat costa un loc pr lista , mai ales pt Senat,????!!!!! Ar trebui desființat senatul .......si înființat tineretul obștii!!!!!!Dar nu copii coruptilor să apuce ! Unde ești tu doamne? Cred că vor fi unii senatori votati la sate de către flotantii color.....aduși temporar sau?????poate este doar o viziune. Alo Europa ,noi suntem în alt capăt de tunel,iar luminita COSTA.
Raspunde

ioana

Acum 3 ani

asta lista???? si tinerii unde sunt???dispar peste noapte...hahah asta da schimbare tinerii de pe lista sunt pe ultimul loc.. nu aveti nici o sansa cu asemenea liste..imi retrag votul.bataie de joc. Numai oameni corupti pe primele locuri..
Raspunde

fost PSD-ist

Acum 3 ani

Parea mea este ca pentru organizatia judeteana a fost cea mai buna miscare si cu siguranta aducatoare de voturi, prin renuntarea participarii la alegeri a penalului de Cindrea. Ceea ce ma bucura si imi da sperante este faptul ca toti oamenii de casa ai penalului Cindrea si aici ma refer in principal la Adelaida Fulea, Radu Lucian si tanara Rascarache li s-a retras sprijinul. Degeaba renunta Cindrea daca lacheii lui erau promovati in fata, iar masa votanta era indusa in eroare cu tineretea si naivitatea lor. Asteptam acum sa plece si din partid si sa lase oameni de moralitate neindoielnica. Va trebui sa renunte si la scaunele lor caldute de pe la ITM, Protectia Consumatorului, AJOFM si alte institutii pe unde odiosul de cindrea si-a numit lacheii si sa lase profesionistii sa-si faca treaba. Ma bucur pentru domnul Siterli, merita sa fie acolo. Terea trebuia scos, Horatiu Marin un tip destept si care a avut curajul sa-l infrunte pe dinozaur. Ati recastigat votul meu!
Raspunde

vali

Acum 3 ani

Al meu nu. Nici acum nici inainte....
Raspunde

////

Acum 3 ani

Din rău în mai rău...
Raspunde

Lir

Acum 3 ani

Bravo! Ați scos de pe liste penalii, agramații, circarii si țeparii din Mediaș! Doamne ajuta! Dar cel mai mult ma bucur ca a plecat dinozaurul Cindrea! Sa își ia si lingăii si neamurile din partid! Ca ne-am saturat de ei pana peste cap!
Raspunde

andreea

Acum 3 ani

Cu asemenea liste pline de corupti nu o sa aveti sanse.In loc sa vad persoane tinere pe primele pozitii vad vesnicile nume corupte din Sibiu. Ma rog si Catrina, Horatiu ?? de cand apar peste noapte pe asemenea liste. Nu ii cunoaste nimeni si voi vreti sa mai mergem la vot sau sa schimbam ceva in Sibiu. In loc sa faceti niste liste bune demne de vot ati facut cacatul praf..Familia mea nu o sa va voteze ,
Raspunde

Ticuta

Acum 3 ani

Siterli un jeg care a muscat mina care l-a hranit. Manuela femeia barbat, un travestit in rochie. Avram pomicultor si Arcas care a crescut pretul la RCA cu amanta lui Dana Moraras. Na ma neamule votati
Raspunde

Sandu Bellu

Acum 3 ani

Jos comunismu'!
Raspunde

Elisan

Acum 3 ani

O prostie de candidate. Colceri si Simtion, mai bine fluierau in biserica. Fara personalitate, doar obiecte usor de manevrat.
Raspunde

Dan

Acum 3 ani

Sibienii adevarati , nu voteaza din principiu cu PSD-ul.Sper sa nu fie pacaliti acum cu asa zisa schimbare a listelor.Au acelasi sange comunist , au avut ca mentori numai penali, vezi declaratia sefului PSD cu furtul oului...acceptata in tot sudul Romaniei. Dar noi in Ardeal stim ca cine fura azi un ou , maine fura un bou..Diferente culturale ireconciliabile....
Raspunde

e-manuela

Acum 3 ani

Buna! Nenea, asa e, si nu doar atat, sibienii adevărați nu merg la closet, ei fac pe ei....Din teama de-a nu se implica, mai bine Votează tot felul de venetici, veniți de oriunde ....
Raspunde

MULLER

Acum 3 ani

O mizerie de lista ,pacat pentru domnul Radu Lucian,ca a fost mazilit in stil mafiot ,va spune ceva numele Catrina sau Horatiu Marin niste lingai a lui Dragnea , de dl Arcas ce sa vorbim un 0.
Raspunde

Luci

Acum 3 ani

Radu Lucian e un lingau !Nu putea ajunge in parlament decat fiind marioneta lui Cindrea,lua bani de la firmele controlate si dadea partidului si lui Nelu Cindrea
Raspunde

Cristib

Acum 3 ani

V-a scos Cindrea la atac? Atacuri mizerabile. Oameni buni nu merita nimeni sa va murdariti in asa hal. Nimeni nu este de neinlocuit, oamenii vin si pleaca. Iar despre ceea ce a facut Arcas ar trebui sa va informati mai mult, iar legea RCA, in forma in care este acum nu este cea la care a muncit Arcas. Asa ca va rog inainte sa aruncati cu vorba informati-va.
Raspunde

Ticuta

Acum 3 ani

Penibil. Cite mandate de senator a avut Arcas? Si in atitea mandate ce mare contributie a adus la dezvoltarea judetului? ZERO. O uitam a promovato pe Dana Moraras. Ha! Ha! Si Manuela Catrina... Mare valoare dar inca nu stiu vorbesc cu o doamna sau cu un domn. Si Siterli cea mai buna achizitie...Saracu pina acum zicea da sefu la Cindrea si acum da sefu la Arcas sau poate la Moraras.
Raspunde

andrei

Acum 3 ani

Bine muller.MARE ADEVAR AI SPUS..Numai lingai sunt pe liste in frunte cu ARCAS SI HORATIU. CARE APAR PESTE NOAPTE PE NISTE LISTE DUPA CE AU MERS CU PLASELE LA DRAGNEA..ANUL ACESTA NU VOI VOTA PSD!!!!!!!!
Raspunde

pnl-ist. sai nu...

Acum 3 ani

Nea Marin în parlament???? Doamne ce-am ajuns???.Poate o angajează și pe nevastă la cabinet. Că poate acolo e bună. Scapă universitatea de încă o incultă...
Raspunde

Ticuta

Acum 3 ani

Asta nu are nevoie de conflict de interese ca e penal el destul
Raspunde

andrei

Acum 3 ani

marin nu este in stare sa isi faca nici meseria cum trebuie..da pai sa mai fie si pe lista la deputati :)) de mult nu m-am mai distrat asa. nu degeaba l-a dat Cindrea afara de la Conducerea TSD daca era asa de bun ar fi ramas..dar din cate vad a revenit la putere cu noi corupti ai sibiului.
Raspunde

Ticuta

Acum 3 ani

Da ma dar se da cu BMW ul obtinut cine stie cum??? Si Avram afacerule cu Schieb Michael la Primaria Sura? JUSTITIARUL din 2012 a relatat doar afacerile primarului? Oricum aratau asa "bine" in poza!!! Mai ales cu o " zeita" in primul rind... Numai barbati de nadejde!!! Pardon parca totusi e in rochie??? In fine... Oricum Siterli e cel mai tare. Cu tatuca Arcas gata sa ii dea peste crestet cind nu face sluj cum trebuie. Sigur Dragnea dupa sluj ii mai da cite un pepene sau poate gogosar de pe plantatie in loc de biscuitel
Raspunde

andrei

Acum 3 ani

in afara de Bmw si pipetele din jur altceva nu stie..pardon si se mai da si un mare familist ..Toata lumea din Sibiu ii cunoaste resputatia lui Horatiu sa numai vb de Arcas prefer sa ma abtin ca mi se face greata.Ati dat la o parte oamenii curati ca sa veniti voi coruptii in frunte cu Dragnea.
Raspunde

ioana

Acum 3 ani

In afara de pipite si oameni de crasma altceva in partid nu o sa mai ramana!!!
Raspunde

andreea

Acum 3 ani

Colceriu alta destrabalata a Sibiului care a luat tot partidul la rand de la cei mai batrani la cei mai tineri ca sa ajunga pe o amarata de lista. Cred ca a uitat cand umbla prin cluburi beata si se combina cu toti analfabetii pt o bautura. Si pardon de cand ma rog a ajuns profesoara din educatoare??/ este o mare difereta intre aceste doua functii. Dar la cum o stiu eu pe ea pana dupa alegeri ajunge si profesoara.
Raspunde

e-manuela

Acum 3 ani

Buna! Nenea, se pare ca BMW-ul este un brand la care tânjesc multi necăjiți...La fel si vulpea ce nu ajungea la struguri....
Raspunde

Ticuta

Acum 3 ani

Eu cred ca tu de fapt esti Manuel-a travestitul din primul rind. Ti-ai luat rochie rosie baiatule si te dai femeie. Iti zici Manuela acum! Smechere! La parada gay cu tine! Ce bine PSD a castigat un nou electorat toti nebunii care nu stiu daca ei sunt barbati sau femei.
Raspunde

andrei

Acum 3 ani

exact nenea si prefera sa se si vanda pt el .Numai taranii si oltenii conduc bmw si mananca praz cu struguri ca urla foamea in ei ca tiganii in copsa.
Raspunde

e-manuela

Acum 3 ani

Buna! Nenea, deci sibienii posesori de BMW sunt țărani...Multumesc ca M-ai luminat nenea...Mi-a spus mie cineva, persoana importantă, nu spui cine, ca tanti Hastrid este "țăranca" da' io i-am zis"Fugi ba de-aci, ca ești prost"....
Raspunde

m

Acum 3 ani

@e-Manuela Du-te la tine in sud (doar saluti cu "buna", nu?) si voteaza acolo cu pesedeu' tau. Mi-e scarba de toate viniturile care fac pixu' mare pe aici.
Raspunde

e-manuela

Acum 3 ani

Buna! Nenea, tu din ce tabăra faci parte a "necăjiților" sau a "țăranilor" ca sa-ti dau replica ce ti sa cuvine?....
Raspunde

Amalia

Acum 3 ani

Penibil!!! Ce a ajuns Cindrea sa faca, sa le puna pe Steliana si Tarnita sa posteze comentarii. Din varful partidului la postat mesaje;))))))
Raspunde

Ticuta

Acum 3 ani

Pai tu Amalia...doar stii. Saracuta Danuta Moraras cind stai sub masa lui Arcas iti spune ca sa faci??? Ai vrea sa fii tu nevasta ca Amalia dar deh. Mai stai putin in genunchi ... pe coji de nuca si apoi vezi...
Raspunde

////

Acum 3 ani

Ce v-ați încins, frate! Dacă nu vreți sibieni de-ai noștri în Parlament, votați venetici din Botșeni!
Raspunde

Ticuta

Acum 3 ani

Pai mai bine pe aia decit una ca Manuela Catrina pe care erau sa o dea afara cit a fost consilier local din cauza ca absenta. ERA MULT PREA OCUPATA SA CARE GEANTA LUI ADRIAN NASTASE. A fost implicata si in scandalul stenogramelor. Na poftiti alti penali. Ne mai crede si prosti ca sibienii uita. Sau pe Siterli la care lu' nevastasa nu ii mai ajunge sef de sectie la Sibiu vrea la capitala tanti acum. Se pare ca nici amantei lui Arcas distinsa Dana Moraras nu ii mai place salariul pe care il primeste de la Transgaz. Acolo doar Arcas a bagato tot pe usa din....dos.
Raspunde

Cristib

Acum 3 ani

Unii din voi nu meritati sa va numiti oameni. Ce omuleti tristi sunteti. Se vede ca nu aveti ce comenta de oamenii astia si o dati in aberatii. Sa va fie rusine!!!
Raspunde