04.12.2022
Ceata
0°C

FC Hermannstadt: prima înfrângere în acest sezon

FC Hermannstadt a pierdut astăzi cu scorul de 2-1 meciul susținut în deplasare, pe terenul formației Unirea Jucu, contând pentru etapa a XIII-a a Ligii a III-a. Aceasta este prima înfrângere a lui FC Hermannstadt de la promovarea în cel de-al treilea eșalon. Scorul a fost deschis de echipa sibiană, prin Daniel Tătar, în minutul 6. Unirea Jucu a egalat cu 3 minute înainte de pauză, prin Fertea, iar Cubleșan a marcat golul decisiv în minutul 58.

FC Hermannstadt continuă să fie liderul clasamentului Seriei a V-a a Ligii a III-a, cu 31 de puncte.

În etapa viitoare, a XIV-a, echipa sibiană joacă pe teren propriu cu ACS Comuna Recea. Meciul va avea loc sâmbătă, 26 noiembrie, de la ora 14:00, pe Stadionul ”Municipal”.

Sănătatea Cluj se află pe locul doi în calsament, cu 26 de puncte. Clujenii au învins în această etapă cu 1-0, în deplasare, în meciul împotriva echipei a doua a formației ASA Târgu Mureș.

Antrenorul principal al lui FC Hermannstadt, Marian Mărgărit, a folosit următoarea formulă de echipă: Zăvoi - Criștiu (Chifu), Oiță (I. Tătaru), Bratu, Medeșan (I. Petrescu) - R. Necșulescu, Dâlbea - Monea, Unguru (Neacșa), D. Tătar - Cîrstean.

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.