Marţi,
27.07.2021
Cer Senin
Acum
20°C

PSD Sibiu: 50 de social-democrați au plecat la București, dar doar în vizită

PSD Sibiu: 50 de social-democrați au plecat la București, dar doar în vizită

PSD Sibiu susține că deplasarea la București, organizată în această dimineață, nu are legătură cu susținerea politică a președintelui Liviu Dragnea, ci este o simplă vizită la Palatul Parlamentului. ”În această dimineață, de la Sibiu a plecat spre București un autocar cu 50 de persoane vârstnice, în cadrul unei excursii care are drept obiective Mănăstirea Cozia și Palatul Parlamentului. Cele 50 de persoane sunt membre ale Organizației de Pensionari a PSD Sibiu, iar această acțiune are un scop strict recreativ. Excursia a fost organizată pentru seniorii PSD Sibiu de către Bogdan Trif, Președintele Organizației Județene a PSD Sibiu, Cătălin Stanciu, Președintele Organizației Municipale a PSD Sibiu, cu sprijinul senatorului Nicolae Avram, a senatorului Viorel Arcaș şi a deputatului Ioan Terea”, se arată într-un comunicat de presă remis de PSD Sibiu.

Social democrații spun că se desfăşoară periodic astfel de ”activități recreative” pentru membrii Organizațiilor de Seniori, Femei sau Tineret. ”Aceste activități nu au nicio legătură cu acțiunile de campanie sau de susținere a unor lideri politici”, se mai arată în comunicat.

La București, luni seară s-a discutat despre oportunitatea organizării unei acțiuni în masă, pentru a arăta susținerea social-democraților față de liderul partidului și față de Guvernul Tudose. O decizie în acest sens se va lua la ssfârșitul săptămânii.

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

26 comentarii

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Silvian Somfalean

Acum 3 ani

Foarte frumoasa initiativa, sa moara sorosistii de ciuda!
Raspunde

Aaaaa

Acum 3 ani

Numa' să nu moară vârstnicii pe drum spre București înaintea soroșiștilor
Raspunde

h

Acum 3 ani

Pentru Silvian Somfalean: ”Ai acces la internet și îți place să te implici în comentarii pe Facebook când te întorci seara acasă rupt de muncă? Înainte de a-i lua apărarea prin comentarii unei persoane "hăituite" de DNA, uită-te la ce casă are. Uită-te la ce mașini are. Vezi pe unde se plimbă prin vacanțe. Gândește-te apoi că omul ăla a fost bugetar toată viața. Pune-i cel mai generos salariu care se poate câștiga anual ca bugetar și înmulțește-l cu anii de când lucrează la stat. I-ar fi ajuns banii pentru căsoaia aia? Pentru vacanțe luxoase? Pentru mașini d-ălea? Îți dă cu virgulă? Acum, uită-te la casa ta. E la fel? De fapt ce vorbesc eu de casă? Uită-te în frigider. Ai senzația că te uiți pe redtube? Pun pariu că majoritatea spațiului e ocupat de oale și cratițe. Pe masă ai o mușama d-aia ieftină crestată cu urme de cuțit adunate ca niște scrilejituri ale unui soldat care își făcea AMR-ul pe vreun perete răcoros. Ai tot zis că iei alta, dar nu prea "e" bani. Haaai, că te-am nimerit, sunt sigur. Tu de ce nu ai bani ca ăla? Că ești mai prost? Păi cum? Tu să fii prost? Păi nu ești tu ăla deșteptu' care demască conspirații cu state paralele, binoame, străini care vor să ne vândă țara și moșnegi care plătesc 30 de lei pe câine protestatar? Hai mai bagă un comentariu despre statul paralel, să te vadă prietenii cât ești tu de deștept și cum desfaci tu ițele. Dar între timp, nu uita de mușamaua aia...poate o schimbi luna asta...dacă ajunge banu' după ce-ți schimbi pantalonii rupți în c*r de atâta muncă sau dacă îți trimit copiii bani din "străinătățuri", că doar au plecat acolo tot din cauza legilor justiției și a procurorilor care hăituiesc îngerași inocenți”, scrie Marian Godină, pe pagina personală de Facebook. http://www.stiripesurse.ro/marian-godina-descrie-romania-profunda-scrisoare-catre-romani-in-contextul-razboiului-dintre-politicieni-i-dna_1231369.html Ce nu apare in textul e mai sus: Mai sunt unii platiti. Tu din care categorie esti ?
Raspunde

Gigi

Acum 3 ani

Hahahahaha... deci... nu se poate asa ceva -)))))
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

e-manuela

Acum 3 ani

Buna!! Nenea, voi sunteti, vorba cântecului, staliniștii de ieri, sorosistii de mâine?...
Raspunde

Vasile Mann

Acum 3 ani

Vai de ar pleca si nu s-ar mai intoarce....bine ar fi
Raspunde

Teo

Acum 3 ani

Cineva din conducerea psd la nivel national,care totusi mai gandeste(evident nu triff,omul infractorului dragnea),a realizat pierderile pe care le-ar suferi partidul prin solidarizarea cu presedintele infractor,asa incat a modificat scopul deplasarii la Bucuresti.Data viitoare psd ul sa-i duca la domeniul infractorului dragnea,pentru a vedea cum nu trebuie facuta politica.
Raspunde

un sas

Acum 3 ani

Acesti escurcionisti pe timpul lui Ceausescu erau membri PCR .Erau invatati de partid sa faca escursii pe banii partidului ...adica pe banii poporului muncitor.Acum in DEMOCRATIE ei cred ca nimic nu s-a schimbat si au acelas drept...Saraca tara pe ce main ai ajuns...
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

1

Acum 3 ani

Felicitari PSD Sibiu ptr initiativa! Ati facut niste oameni fericiti. Bravo !!!!
Raspunde

h

Acum 3 ani

Pentru Silvian Somfalean si toti "FANII" CIUMEI ROSII. Tipic pentru CIUMA ROSIE: devierea de la subiect. Nu conteaza cine a scris un text, ci CONTINUTUL lui. Asa procedeaza toti ai lui "dracnea": deviaza discutia tot timpul spre orice altceva cand nu le convine. Astepti "template-ul" de la partid si doar maine il primesti? DE FAPT CHIAR NU AI CE RASPUNS SA DAI LA ASA CEVA. Sa inteleg ca esti platit de psd/dracnea? Acel text este bine sa-l citeasca toti "FANII" CIUMEI ROSII.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Silvian Somfalean

Acum 3 ani

Cum adica nu conteaza cine scrie un text?! Daca il scria Nastase despre Dragnea erai de acord cu el? Ce intelect au sorosistii, cum #rezistati cu astfel de precaritate a gandirii?!
Raspunde

Gyuntar dela Ooy

Acum 3 ani

Mno, daca to' is "plecatz" pa' atunci sa le-o tragă, ca or'shcum, capu' plecat sabia nu-l taie!...
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Silvian Somfalean

Acum 3 ani

Bah sorosistule, textul e slab din start, doar fiindca e scris de un semidoct trist, intelegi? Ca tu nu iti dai seama, tine doar de tine... De acord cu textul trebuie sa fie sorosistii tai, ce, esti cu pocaitii "aveti un moment pentru Domnul?"? PSD, numele tau e victorie!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

e-manuela

Acum 3 ani

Buna! Nenea Folki, daca al'lalt-i sorosistul, insamna ca musai, tu esti stalinistul....c-asa-i in tenis!....
Raspunde

h

Acum 3 ani

Mda, e clar, adevarul ce razbate din acel text te arde precum tamaia pe un drac. PSD, numele tau e CIUMA ROSIE!
Raspunde

Oracolul din Fofeldea

Acum 3 ani

Oacare, partidul te vrea mort ! Ai incalcat doctrina, folosesti cuvinte pe care nu le intelegi si dai din casa. Oracolul nu doarme...
Raspunde

Bravo h

Acum 3 ani

Pentru unii, chiar e nevoie de mai mult "scris" pentru a intelege ceva. Chiar nu conteaza cine l-a scris. Felicitari "h"-ule.
Raspunde

Ha ha ha

Acum 3 ani

Pai cum se face de si ALDE Sibiu s-a gandit, tocmai acum, sa trimita batrani la Bucuresti? Oare de ce Ariton si Gheorghe cautau prin Turnu Rosu si Rosia batrani pentru'Excursie?
Raspunde

Dracu

Acum 3 ani

Sa-i trazneasca Dumnezeu pe toti pesedistii din lumea asta. Niste cretini ordinari!
Raspunde

...

Acum 3 ani

1. nu mai are bani psd-ul sa plateasca 100 de oameni si trimit la bucuresti doar 50. 2. cum de nu organizeaza excursii la biserici, manastiri, moaste?
Raspunde