Miercuri,
21.04.2021
Innorat
Acum
9°C

FC Hermannstadt o aduce pe FCSB la Sibiu, în Cupa României

FC Hermannstadt o aduce pe FCSB la Sibiu, în Cupa României

Echipa de fotbal FC Hermannstadt va întâlni în Cupa României pe FCSB, meciul urmând a se desfășura la Sibiu, pe stadionul municipal.

Tragerea la sorți pentru sferturile de finală ale Cupei României a avut loc în urmă cu câteva minute, echipei sibiene revenindu-i posibilitatea de a se înfrunta cu cel mai greu adversar posibil.

Conform regulamentului, partidele se vor desfășura într-o singură manșă, pe terenul echipei de categorie inferioară sau mai slab clasată în sezonul precedent, adică pe terenul lui FC Hermannstadt, în cazul nostru.

Duelurile din sferturi vor avea loc în perioada 27 februarie - 1 martie 2018. 

Stefan Dobre

de Stefan Dobre

Administrație
Telefon:
0724 605 815

Comentarii

9 comentarii

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

raspandache

Acum 3 ani

Poate le cade stâna-n cap oilor, ruina aia de stadion e pericol public. O Federație cu capul pe umeri ar interzice desfășurarea oricărui eveniment sportiv într-o bază sportivă cu bulină roșie pe toate laturile.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Edy-CSU

Acum 3 ani

Sibienii romani care iubesc Romania centenara trebuie sa sustina Steaua! Echipa fanion a mandriei nationale, echipa romaneasca, ortodoxa. Trebuie sa sustinem echipa romaneasca, nu echipa sasilor care ne-au asuprit Ardealul sute de ani! Sasii sa plece la ei in tara lor! Sibiul oras romanesc!
Raspunde

iancujianu

Acum 3 ani

Troll
Raspunde

Adrian

Acum 3 ani

Banuiesc ca nu ai idee cati sasi mai locuiesc in Sibiu... echipa este a orasului, asa ca o vom sustine neconditionat!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Ion Ionescu

Acum 3 ani

Ce ma bucur ca am picat cu Steaua. Asa poate vedea lumea diferenta dintre ce a realizat Iohannis si ce a realizat cuplul Fodor-Fuego. Astia doi nici macar sa întrețină orasul, apoi sa construiasca ceva. Fuego chiar zice ceva cu #fuck#football, limbaj frumos, ca de viceprimar doctorand.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Aliana Casoltan

Acum 3 ani

La incultii de sibieni semianalfabeti daca le spui adevarul despre satucul lor ponosit, imediat arunca cu pietre. Urmasii tatilor combinati cu tusi.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Bogatan din Avantgarden

Acum 3 ani

Ha ha ha, prapaditilor! Nu va permiteti nocturna mobila si veti juca la Brasov sau Bucuresti, ca va da Steaua de o ciorba, fomistilor! Oras de putori incompetente! Ahahahaha
Raspunde

Mysshha

Acum 3 ani

M-aș bucura sa bată Hermanstadt, ca poate așa se mai duc aerele pe câte le au uni si alți . Oare nu toți sunt romani? Atunci când a jucat Steaua cu echipe străine nu a fost susținută si de suporteri celorlalte echipe? Nu sunt Stelist dar sunt roman si atunci țin cu ea, dar nu mi plac mojici care înjură si ..... Fair play de asta ar trebui sa dați dovada !!!!
Raspunde