Duminică,
17.08.2025
Partial Noros
Acum
26°C

Accident pe DN 14. O mașină în care se afla un băiețel de trei ani s-a oprit într-un cap de pod

Accident pe DN 14. O mașină în care se afla un băiețel de trei ani s-a oprit într-un cap de pod

Un accident de circulație soldat cu un rănit s-a petrecut duminică după-amiază pe DN 14 Sibiu-Sighișoara, după ce o mașină s-a oprit într-un cap de pod.

Evenimentul a avut loc pe raza localității Saroș pe Târnave, pe fondul neatenției în conducere. Conform Poliției Rutiere, un șofer de 35 de ani, care circula pe ruta Sighișoara-Mediaș  a pierdur controlul direcției de deplasare și s-a opritcu mașina într-un cap de pod.

Pasagera dreapta față, în vârstă de 25 de ani, a fost rănită în impact. În automobil se mai afla un băiețel de trei ani, care a scăpat fără răni majore.

Toți cei trei ocupanți sunt din județul Caraș Severin.

0be8c107-8c1f-46b4-9e85-987248b69eb1

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi

Stefan Dobre

de Stefan Dobre

Administrație
Telefon:
0724 605 815

Comentarii

0 comentarii

Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus