Joi,
29.09.2022
Cer Senin
Acum
22°C

FC Hermannstadt – Pandurii Târgu Jiu 1-0

FC Hermannstadt – Pandurii Târgu Jiu 1-0

Sibienii au câștigat astăzi, acasă, cu Pandurii Târgu Jiu și au egalat la puncte, provizoriu, Dunărea Călărași. Dunărea urmează să-și dispute o restanță cu FC Balotești. Singurul gol al meciului a fost înscris de Bogdan Rusu în minutul 50.  Sibienii sunt neînvinși în campionat de 21 de partide.

FC Hermannstadt va juca următorul meci pe Municipal cu Miroslava. Etapa viitoare va juca în deplasare cu Politehnica Timișoara.

clasament liga 2

Sursa: flashscore.ro

 

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

9 comentarii

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Ionutz Vl

Acum 4 ani

Au tras arbutriii an draci cu sibieni,sante-ti mandrii de asta??
Raspunde

Eu, sibianul

Acum 4 ani

Da, avem de ce sa fim mandri de ceea ce face FC Hermannstadt! Sturionule, ia cauta tu articolele despre Sirineasa... lasa FCH in grija noastra.
Raspunde

raspandache

Acum 4 ani

Cred că trebuie să mai consultați clasamentul. Sau un oculist bun, ar putea face minuni.
Raspunde

raspandache

Acum 4 ani

Degeaba puneți un clasament eronat, dat de site-uri străine amețite total de brambureala din fotbalul românesc. Etapa în care Hermannstadt trebuia să ia cele trei puncte din oficiu în contul meciului cu Olimpia s-a amânat, deci Sibiul încă nu are cele trei puncte! Dacă Sibiul le are, înseamnă că și Dunărea le are deja. Habar n-aveți ce scrieți, dar vă mai și umflați în pene, afișând un clasament greșit în încercarea fudulă de a dovedi că aveți dreptate.
Raspunde

raspandache

Acum 4 ani

Pentru edificare: http://liga2.prosport.ro/clasament/
Raspunde

kokos

Acum 4 ani

Etapa viitoare Hermannstadt joaca la Timisoara , nu pe Municipal.
Raspunde

Sibian

Acum 4 ani

Kokos.....prima data invata sa citesti si dupa sa comentezi, scrie clar Urmatorul meci pe Municipal ...,iar ETAPA viitoare in deplasare....iar tu Ionut VL esti un idiot din toate punctele de vedere, stii faza aia cu dute Ionut dute , dute in piz.a ma.ii .Bravo baietiilor de la Hermannstadt .
Raspunde