Marţi,
22.06.2021
Cer Senin
Acum
27°C

Protest inedit al USR în Camera Deputaților. #FărăPenali

Protest inedit al USR în Camera Deputaților. #FărăPenali

Deputaţii USR protestează astăzi, în plenul Camerei Deputaţilor, în timpul dezbaterilor asupra legilor justiţiei. Aceştia poartă tricouri albe pe care scria #FărăPenali şi stau cu spatele la deputaţii din bănci.

Preşedintele de şedinţă, deputatul PSD Gabriel Vlase, le-a cerut de mai multe ori să păstreze decenţa şi să revină la locurile lor. ”Deputații USR poartă astăzi tricourile campaniei Fără penali în funcții publice la ședința de plen în care vor fi din nou votate legile justiției”, au anunțat USR-iștii pe pagina de Facebook a partidului.

Comisia specială care a modificat legile justiţiei a dat marţi raport de admitere pentru legea 303/2004 privind statutul magistraţilor, legea 303/2004 privind statutul magistratilor şi legea 317/2004 privind funcţionarea şi organizarea CSM. Luni, Comisia a dat raport la Legea 304/2017. Legile se află la ora transmiterii acestei ştiri în dezbatere în plenul Camerei Deputaţilor.

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

36 comentarii

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Alexandrina Buiuc

Acum 3 ani

inedit? INEDIT?! Astia se ocupa doar cu maimutareli de-astea de cand au intrat in parlament, sa gasesti inedita inca o sceneta de-asta disperata si penibila inseamna ca ori ai fost absent de pe lume in ultimul an si jumatate, ori esti ticalos si vrei sa dai o mai mare importanta decat are acestui "protest"... Care se aplica aici?
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

poet si critic

Acum 3 ani

USR ce scofala e? Numai proteseaza! Pentru te miri ce Cine-i mai voteaza? Soros si ai sai! Nu prea rimeaza, dar contine multe adevaruri...
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

lol

Acum 3 ani

Ok, unde ai fost plecata?
Raspunde

///

Acum 3 ani

Frati useristi, ptrotestati de un an si n-ati rezolvat nimc. Nu credeti ca e cazul s-o lasti moarta? Vorba aceea> Tango degeaba!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

i

Acum 3 ani

din banii aia care i-ati dat pe tricouri si personalizare, puteati oferi o masa calda uni azil sau ceva...ma rog. Ati demostrat ca si pe voi va doar undeva de populatie. vreti doar puterea.
Raspunde

lol

Acum 3 ani

Asa cum da taricelul de mancare la 5 neveste.....
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Hell-Town

Acum 3 ani

Rade ciob de oala sparta! :-))) Mai puteti juca rolul de "neprihaniti" pana la incheierea primului mandat. Intre timp o sa se puna astia cu plangerile penale pe voi (ca sunt motive!) si veti deveni invariabili - penali! Asta daca veti mai rezista ca partid politic pana atunci. Ca eu nu cred.
Raspunde

Zumz

Acum 3 ani

Mai rarut, slugarei toaderi. Putiti de la o posta a bugetari varati de PSD in functii publice. Va inteleg, va aparati paine de zi cu zi, voi n-ati avea nicio sansa intr-o societate bazata pe munca si competenta. Dar odraselele voastre stiu ce mizerii faceti pentru ca sa va perpetuati specia?
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Alexandrina Buiuc

Acum 3 ani

Ai aparut, droggy style? :D
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

dancp2

Acum 3 ani

usr e un parid sorosist ANTIROMAN NEO FASCIST sa va vad la vot alde barna/barna in ugureste inseamna maro/ citi bani i-ati dat lui chiuitoarea de cosette CACArau? care nici nu stie sa scrie romaneste sau o facut facultate la moscova cu TIRCan?
Raspunde

Florin

Acum 3 ani

@Zumz - nu-ti mai bate capu ca astia ca ori sunt conturi false ori sunt prosti gramada.
Raspunde

Zumz

Acum 3 ani

Sunt postaci, asta e cat se poate de clar. Dar tocmai de aia trebuie sa-i demascam, sa se vada cat de subtiri sunt si cum se contrazic singuri. Faza cu "ajunge justitia in mainile cui trebuie" mi se pare epocala.
Raspunde

Liviu

Acum 3 ani

Cum apare un articol pe turnul sfatului, cum haita de hiene pesediste se activeaza si incerca o diversiune/deviere de la subiect. Pana la urma... asta-i semn bun, arata ca se tem de noi si disperearea lor se vede. Mi-as dori ca voi toti cei care ati votat psd si alde... sa traiti din ce produceti voi, in 3 luni ati muri de foame... voi, puscariasii si asistatii vostrii sociali. Sunteti niste lipitori
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Zoldi Tibor

Acum 3 ani

Draga USR va rog mutati-va sediul in Sibiu.ca aicea sunt destui penibili care sa va sustina!!!
Raspunde

poet si critic

Acum 3 ani

Daca protesteaza/ Ei cand mai lucreaza?
Raspunde

lol

Acum 3 ani

Era una in timpul mineriadelor, sustinuta de mineri in confruntarea cu studentii, poate ca ai scandat si tu, anume Noi muncim, noi nu gandim! Iti trezeste amintiri?
Raspunde

Mihai T

Acum 3 ani

USR e singurul partid care chiar face opoziție. PNL simulează doar.
Raspunde

Voltaire

Acum 3 ani

Daca unul iti zice ca esti prost sigur o fi pesedist. Cum sa fii tu prost? :)
Raspunde

Sibian rezistent si protestatar

Acum 3 ani

@Alexandrina Buiuc: Esti clar din alta zona geografica a Romaniei, cu o conditie intelectuala si financiara lipsa! Nu intelegei elitismul, credinta cea dreapta in USR, dragostea noastra pentru noblete, cultura si civilizatie. Esti o pata neagra pe obrazul orasului nostru elitist!
Raspunde