27.09.2022
Innorat
14°C

CSU Sibiu pierde în fața clujenilor la o diferență de zece puncte

Baschetbaliștii galben-albaștri au pierdut în această seară partida disputată împotriva celor de la U BT Cluj Napoca, scor final 81-71 în favoarea gazdelor.

Un meci strâns, care însă nu a reușit să le aducă victoria sibienilor, partida disputată în deplasare a adus cea de-a doua înfrângere a CSU Sibiu din TOP 6.

Primul sfert s-a încheiat cu un avantaj de patru puncte pentru clujeni, iar restul partidei a mers în același ritm pentru oaspeți. Ultimul sfert însă, s-a încheiat cu un avantaj de două puncte pentru sibieni, nu îndeajuns de mare încât să le aducă și victoria. La final de meci, tabela arăta 81-71 pentru clujeni (22-16, 21-16, 20-19,18-20).

Următorul meci din TOP 6 pentru BC CSU Sibiu se va juca acasă. Partida împotriva celor de la BCM U FC Argeș Pitești este programată sâmbătă, de la ora 18:00, la Sala Transilvania.