Luni,
26.10.2020
Ploi Scurte
Acum
11°C

Florin Iordache: Codruța go home!

30 Mai 2018 18:20

Florin Iordache: Codruța go home!

Deputatul PSD Florin Iordache a declarat miercuri că decizia Curții Constituționale este clară: „Codruța go home!”.

„Decizia este clară. În trei cuvinte: Codruța go home! daca tot vorbește engleza”, a spus acesta, la Palatul Parlamentului.

„Au fost decizii care ne-au plăcut, cum e aceasta, au fost și decizii care nu ne-au plăcut, dar deciziile Curții trebuie respectate. Așteptăm motivarea. Ne place sau nu ne place, deciziile CCR sunt general obligatorii”, a subliniat el.

Întrebat de ziariști daca președintele va avea un rol simbolic, Iordache a răspuns: "Este simbolic".

„E o victorie a normalității”, a concluzionat el.

Stefan Dobre

de Stefan Dobre

Administrație
Telefon:
0724 605 815

Comentarii

14 comentarii

Schwartz R.

Acum 2 ani

Iordache go jail !
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

dancp2

Acum 2 ani

kodrutza stie engleza?o facut la basket? sau ii trebe traducator de maghiara?
Raspunde

mihai

Acum 2 ani

Tu ai o problema cu toata populatia planetei? Ba cineva a jucat baschet, ba cineva e născut in Moldova, ba cineva are rădăcini maghiare. Băăăă, du-te înapoi in grota in care ai fost conceput si expulzat la aer!
Raspunde

!

Acum 2 ani

UE fara DSD. Iordache go home ! TS fara Delanu !!!
Raspunde

Nopai'

Acum 2 ani

"Go home" zici?! Stai relax ca se duce, si noi restul de asemenea...ne ducem toti 'home' in tari unde justitia nu e conditionata de politica. S'apoi o puteti fura toata ma, sa fie numai 'home'-ul vostru. S'atunci, cand e numa a voastra, ii puteti aduce inapoi si pe aia din Madagascar si C.R. Veni-var bine la toti!....'Ion' pupa pamantul ma, oare voi ce pupati??
Raspunde

Republica Teleormaneana Romania

Acum 2 ani

Soarele rasare, resetul sa dat! Bine ati venit in Republica Teleormaneana Romania, anul de gratie 1950! Daca nu se iese la vot si nu se iese in strada atunci se iese din tara!
Raspunde

rammstein

Acum 2 ani

sa te fereasca al de SUS sa vi in ardeal...sapun ....sapun ....
Raspunde

Zoro

Acum 2 ani

Auzi, bai, rammstein ( scriu cum ai scris si tu), eu zic sa mai dai si pe la scoala ca stai cam prost cu pregatirea...se scrie Ardeal ( cu litera mare) . Vai de capul tau amaratule .....
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

dancp2

Acum 2 ani

comentariu antisemit si nazist!astept si reactia ambasadei statului ISRAEL!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Zoro

Acum 2 ani

Baaaa “desteptilor”, da cand analfabeta aia de la PDL actual PNL, striga in parlament din toti plamanii “Ciocu mic ca acum noi suntem la putere” nu v-ati mai simtit lezati si gata gata sa parasiti tara? Halal constiinta ce sa zic...e bine doar cand e cum vreti voi! E ...uite ca acum a-ti avut:GHINION!
Raspunde

un sibian - cel original

Acum 2 ani

Si aceasta decizie a CCR se va pune in aplicare atunci cand se ca aplica si decizia CCR de a avea parlament unicameral (300 de parlamentari)! Daca s-a decis nu inseamna ca se va si pune in aplicare! Aceast decizie este un atentat la adresa poporului Roman(partea neticalosita :) )
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Cezara Terchila

Acum 2 ani

Romania unita si bogata inseamna PSD si patrie! Ardeleni, olteni si moldoveni, toti uniti in bogatie si dragoste de tara sub binecuvantarea tarii Romania, tara inimii noastre!
Raspunde