Vineri,
05.06.2020
Innorat
Acum
17°C

PSD Sibiu, atac furibund la adresa președintelui Iohannis. ”A râs de noi la televizor”

13 August 2018 11:54

PSD Sibiu, atac furibund la adresa președintelui Iohannis. ”A râs de noi la televizor”

Social-democrații sibieni au lansat astăzi printr-un comunicat de presă o serie de acuze fără precedent la adresa președintelui Klaus Iohannis.  ”Iohannis nu vrea salarii și pensii mai mari pentru cetățenii acestei țări. Iohannis a râs de noi la televizor când trebuia să execute o decizie a Curții Constituționale. A preferat să ducă în derizoriu instituțiile statului și să-i sfideze pe români. Asa se manifestă acest președinte ale cărui abuzuri încep să devină tot mai periculoase pentru țara noastră.  Dar de ce ne-ar suprinde acest comportament, când președintele a fost declarat în mod irevocabil de o instanță judecătorească „cumpărător de rea credință”. În mod cinic, Iohannis, nici după atâta timp nu a înapoiat banii familiei nevoiașe după ce a ocupat abuziv o casă din centrul Sibiului și a încasat fără rușine bani din închirierea imobilului. Este evident că Iohannis nu vrea binele românilor și are un plan clar: dezbină, instigă la violență, coordonează o campanie de decredibilizare a puterilor statului și lovește în instituțiile care apără cetățenii, poliția și jandarmeria română!, se arată în comunicat.

Președintele este acuzat că nu a luat poziție împotriva celor care au atacat jandarmii, referindu-se doar la instituțiile statului. ”Astăzi, România este condusă de un președinte care merge în mijlocul liberalilor și vorbește defăimător la adresa poliției care nu a lăsat o persoană să cutreiere drumurile României cu numere de înmatriculare cu mesaje obscene. Același președinte a cerut anchetarea jandarmeriei care a acționat pentru protejarea cetățenilor pașnici și a ordinii de drept. Dar Iohannis nu a avut nimic împotriva celor care au snopit în bătaie o femeie jandarm, nici măcar nu a pomenit de actele de huliganism și vandalism care au pus în pericol viața celor aflați în stradă. Iohannis folosește cea mai periculoasă armă pentru o societate: manipularea! Astăzi, scaunul de la Cotroceni e ocupat de un individ care vrea să dețină puterea supremă, să conducă țara fără Curte Constituțională, fără Poliție, fără Jandarmerie”, se mai arată în comunicat.

 

”Să nu uite românii că Iohannis a dat dovadă de același cinism și lipsă de orice scrupule și în 2015, atunci când făcea politică pe seama victimelor de la Colectiv. „A fost nevoie să moară oameni ca această demisie să se întâmple”, spunea Iohannis înainte să-și pună la Palatul Victoria acoliții pe care i-a numit „guvernul meu”. Iohannis făcea turul ministerelor și ciocnea pahare de șampanie de bucurie că planul de a-și instala guvernul lui a funcționat, chiar dacă în tot acest timp victimele de la Colectiv se stingeau rând pe rând, sau se luptau să supraviețuiască pe patul de spital. Așa face politică Iohannis care, „pas cu pas”, caută să-si ducă planurile la bun sfârsit„, PSD Sibiu.
 
”Românii au votat, au ales ca Partidul Social Democrat să aibă majoritatea în Parlament și să formeze Guvernul. Cine este acest președinte care pretinde că are dreptul să se împotrivească votului românilor? Manipularea maselor cu ajutorul statului paralel se aseamănă cu un atac terorist la adresa democrației si trebuie să înceteze acum!”, PSD Sibiu

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

21 comentarii

ionc

Acum 1 an

simion daca tot mai socotesti cu banii vechi se vede ca si tu esti vechi si faci parte din echipa inaiinte de 89-noua.
Raspunde

Republica Teleormăneană România

Acum 1 an

"[...] în tot acest timp victimele de la Colectiv se stingeau rând pe rând, sau se luptau să supraviețuiască pe patul de spital." Oare cine trebuie să-și asume acest „merit”?! Alo, comuniștii se aude?!
Raspunde

Kokos

Acum 1 an

Toată lumea rade de voi pentru ca sunteți niște râsi!
Raspunde

Simion

Acum 1 an

Ma mir ca cei din Sibiu ataca, ma asteptam sa mearga pe burta, sa lase pe altii. Eu am o nelamerire pe ce o fi cheltuit Ciolanis 20 de milioane in ultimul timp, sa nu intelegeti gresit sunt bani noi, adica 200 de miliarde pe bani vechi
Raspunde

Simion

Acum 1 an

Agerpres e oficina presedintelui? nu stiam. Manipuleaza prin omisiune. Din cate stiu aia nu au avut treaba cu protestele, aia s-au batut intre ei, la o intrunire, de fapt s-au batut israeliti arabi cu israeliti evrei si cand a interveni politia, nu s-au linistit, ba chiar au fost nemultumiti pe politisti, a se citi ca i-au luat la bataie.
Raspunde

Gheorghe

Acum 1 an

am observat ca la majoritatea comentarilor sunt vreo 10 dislikuri.or fi membrii filialei psd? :) io cred ca daca nu aveau (psd sibiu) un membru in acest "minunat" guvern, ura fata de Johanis era muuult diminuata. asa, trebuie sa asculte de Daddy si sa il toace pe Johanis. vor sa ii bage pe gat inalta tradare ca sa il poata suspenda.parerea mea. ps.nu mi drag Johanis dar intre el si Dragnea....
Raspunde

ek

Acum 1 an

Bah voi sunteti prosti sau asa sunteti! Psd.isti
Raspunde

Agerpres

Acum 1 an

"Având în vedere dovezile pe care le avem în acest moment, se pare că turişti israelieni nevinovaţi s-au aflat foarte aproape de locul unde s-au petrecut incidentele violente de vineri seară, în timp ce mergeau, cu un taxi, de la hotel către un restaurant din Bucureşti", a precizat, într-un comunicat transmis Agerpres, Ambasada Israelului cu privire la incidentul în care au fost implicaţi 4 turişti israelieni. Totodată, Ambasada Israelului a arătat că turiştii israelieni au fost bătuţi de forţele de ordine, în ciuda faptului că au arătat paşapoartele străine şi au explicat că nu au de-a face cu evenimentele în curs. "Au fost opriţi, traşi afară din maşină şi, în ciuda faptului că au arătat paşapoartele străine şi au explicat că nu au nimic de-a face cu evenimentele în curs, au fost bătuţi de către forţele de ordine. Considerăm acest incident ca fiind inacceptabil şi extrem de serios. Turiştii israelieni care au avut de suferit de pe urma intervenţiei brutale vor depune plângere penală împotriva agresorilor", a mai transmis Ambasada Statului Israel.
Raspunde

ger

Acum 1 an

O informație (neconfirmată oficial) care s-a propagat în ultimele ore prin diferite medii de socializare arată că femeia jandarm care a fost agresată ieri-seară la protestul din București ar fi vâlceancă. Ea este originară din comuna Malaia și lucrează în Jandarmeria Română, aflându-se în timpul serviciului atunci când evenimentele turbulente se desfășurau în Piața Victoriei din București. Imaginile care o prezentau agresată de cel puțin 10-15 huligani au făcut, probabil, înconjurul planetei, în acel conflict deschis fetei fiindu-i sustrasă și arma din dotare. Din fericire, deși tânăra a primit zeci de lovituri, aceasta nu a suferit o fractură a coloanei vertebrale, așa cum se credea inițial, ea suferind multiple leziuni, care nu i-au pus însă viața în pericol.
Raspunde

Adrian

Acum 1 an

Domnii de la PSD cred ca traiesc pe alta lume. Auzi ca presedintele incita la violenta , pe cand stimabilii domni de la PSD sunt foarte prietenosi cu ,, le rupem capul, venim un milion si va calcam in picioare, trebuia sa ii impuste in cap''. Presedintele mi-a marit rata cu 400 de lei, a marit pretul la benzina si motorina cu 1 leu , presedintele a marit inflatia si a crescut cursul valutar pe cand voi domnilor de la PSD ati impartit in stanga si dreapta numai lapte si miere:)). Cred ca va uitati la Antena 3 domnilor din PSD. Voi sunteti statul paralel ca sunteti paraleli cu realitatea!!!!
Raspunde

Ion

Acum 1 an

In Germania lui Angela Merkel,jandarmeria e mult mai dura la violente si la mitinguri neautorizate,astia de la noi au fost mici copii fata de nemti.
Raspunde

Adrian

Acum 1 an

Macar acolo primesti 2 bulane pe 2000 de euro, la noi pe 1500 de lei:). Vorba aceea : si batut si f....t si cu banii luati
Raspunde

dacian

Acum 1 an

Puie MSD!!
Raspunde

#presedinteleinstigator

Acum 1 an

Ce atac????? Asa a facut!!!! Presedintele tarii este principalul instigator la violenta, are 6 case "din meditatii, nu respecta Constitutia!!!!! FELICITARI PSD SIBIU PTR CURAJUL DE A SPUNE ADEVARUL ! BRAVO!!!!!
Raspunde

zzz

Acum 1 an

ce treaba are instigarea(inchipuita) cu banii de case(inca neclar subiectul)? doar in capul vostru plin de aburi exista legatura
Raspunde

Hasibusi

Acum 1 an

toata lumea rade de PCR/PSD
Raspunde

Gelu

Acum 1 an

CASELE INAPOI IOHANIS SI BANII !!! DEMISIA UN ASEMENEA PRESEDINTE NU REPREZINTA ROMANII !!!
Raspunde

alex

Acum 1 an

Si banii furati de Dragnea de la copii,nu ii vrei inapoi? Gelu,Gelu,vai de capul tau,esti demn de mila!
Raspunde

Liviu

Acum 1 an

Astia chiar mai au tupeu sa deschida gura???Dupa ce isi pun subjugatii sa-si bata propriul popor?Pui de comunisti!!!
Raspunde

petre

Acum 1 an

Vai de capul vostru!
Raspunde

Minix

Acum 1 an

Dar ăștia chiar nu am pic de rușine, bun simț sau macar un pic de tangență cu realitatea?
Raspunde