Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că, potrivit Companiei Naţionale de Administrare a Infrastructurii Rutiere, în perioada 06 – 09 septembrie 2018 se vor efectua două transporturi agabaritice pe ruta: Punctul de Trecere a Frontierei Borș (judeţul Bihor) – DN1 – Centura Oradea – DN79 – Leș – DJ792A – DJ793 – DJ792A – DN79A – Vârfurile – DN76 – Autostrada A1 – Sibiu – DN1 – Brașov – DN73 – Cristian.
Lățimea maximă a vehiculelor este de 5,6 metri, viteza de deplasare urmând a fi adaptată condițiilor de trafic (în conformitate cu OUG 195/2002 privind circulația pe drumurile publice, viteza maximă de deplasare a vehiculelor cu depășiri este de 70 km/oră).
Etapele de desfășurare ale transporturilor sunt stabilite de poliția rutieră, care asigură însoțirea vehiculelor cu depășiri. Transportul nu se va desfășura în perioadele și pe sectoarele de drum pe care sunt semnalate fenomene meteorologice periculoase.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: Companiei Naţionale , Inspectoratul General , Infrastructurii Rutiere , Centura Oradea , Reprezentanții Poliției Române , Frontierei Borş
Vizualizari: 880
Ultimele comentarii
Acum 2 ore
Piulita
Acum 2 ore
Allahu akbar
Acum 2 ore
Nicoleta
Acum 2 ore
Hermannstadt
Acum 2 ore
K.Samuel