Sâmbătă,
13.09.2025
Ceata
Acum
12°C

Bărbat decapitat de tren, în apropiere de Mediaș

Bărbat decapitat de tren, în apropiere de Mediaș

Un neînsuflețit al unui bărbat în vârstă a fost descoperit joi după-amiază la ieșirea din Mediaș, aproape de calea ferată. Martorii spun că acesta a fost decapitat de tren.

Descoperirea a fost făcută joi, în jurul prânzului, imediat fiind alertate autoritățile. Ajunse la fața locului, acestea nu au putut face nimic altceva decât să constate decesul.

”Bărbatul, în jur de 65 de ani, a fost găsit decedat pe linia de cale ferată, la ieșire din Mediaș. Acesta a suferit leziuni incompatibile cu viața în urma impactului și s-a declarat decesul”, au transmis reprezentanții Serviciului Județean de Ambulanță.
În aceste momente autoritățile au demarat o anchetă și încearcă să afle dacă a fost vorba despre o sinucidere sau un accident, precum și date despre bărbat.

Foto: Arhiva TS

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi

Stefan Dobre

de Stefan Dobre

Administrație
Telefon:
0724 605 815

Comentarii

2 comentarii

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Lorena Lomnasean

Acum 6 ani

Banuiala mea e ca a boicotat referendumul si a regretat decizia.
Raspunde

mihai

Acum 6 ani

troll-ul infect revine in forta!
Raspunde
Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus