Vineri,
10.07.2020
Cer Senin
Acum
29°C

VIDEO. Liderul PSD a venit cu două valize la şedinţa CEx PSD: Ca orice localnic din Teleorman, am găsit în fundul curţii o valiză cu documente

05 Noiembrie 2018 12:51

VIDEO. Liderul PSD a venit cu două valize la şedinţa CEx PSD: Ca orice localnic din Teleorman, am găsit în fundul curţii o valiză cu documente

Preşedintele PSD Liviu Dragnea a venit luni, la şedinţa CEx PSD, cu două valize, după anunţul Rise Project că are date din Tel Drum găsite într-o valiză. Liderul PSD a deschis valizele în fața camerelor, iar în interiorul acestora erau o pungă cu gogoși, precum și o serie de ”dosare” cu controversele din jurul președintelui Klaus Iohannis.

video Hotnews

"Am întârziat puţin pentru că am primit două valize. Prima valiză este cu gogoşi de la Rise Project. Sunt aici proaspete. Le mâncăm aici. A doua valiză, după cum probabil ştiţi eu sunt din Teleorman şi ca orice localnic din Teleorman am găsit în fundul curţii o valiză cu documente care nu au ajuns încă la DNA şi hai să vedem ce e aici. Ia uite, dosarul 1  dosar Raiffeisen. Retrocedări către Forumul German a grupului etnic german. 3. promovarea procurorilor care i-au închis dosarele. 4. declaraţii despre banii încasaţi din chirii. 5 închirierea căminului de bătrâni de la Forumul German. 6 presiuni asupra unui judecator de la Curte. Şi mai avem nişte stickuri", a declarat Liviu Dragnea, la intrare, citat de Mediafax.

foto

 

Comentarii

9 comentarii

lol

Acum 1 an

Daca a vrut sa faca o gluma, a iesit o gluma proasta...daca a vrut sa distraga atentia de la problemele pe care le are, el singur a spus ca aparitia valizei la Rise Project e "o prostie si o disperare" iar in cazul lui se inmulteste cu 2- ptr. ca el a dus doua valize....
Raspunde

Mihăiță Conservă

Acum 1 an

Infractor ... Ce sa si faca?
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

ghe

Acum 1 an

Tare Dragnea! Hai ma hastagistilor , mai aveti curaj sa stati in fata sediul PSD??? Nu cred, ca vi-o luati rau.......direct in cap cu dosarele sasului.....
Raspunde

Zumz

Acum 1 an

Doare, asa-i, Ghita? In fiecare zi stau oamenii aia acolo, pe voi. Ahhh, cat va mai lipseste comunismul, lichelelor!
Raspunde

Doc

Acum 1 an

Presupun atunci că n-o să se supere pe ce o să publice Rise Project și restul presei de acolo, nu? E amuzant de notat că tot azi conducerea Tel Drum a anunțat că va investiga intern scurgerile de date pe care infractorul care conduce PSD le numește gogoși. Ce chestie...
Raspunde

El

Acum 1 an

Cand am vazut imaginile mi.am adus aminte de razboiul din Irac 1991. Americanii l.au atacat pe Sadam/irachieni si Sadam/irachienii au ripostat impotriva Israelului. Cam asa a procedat drac-nea!
Raspunde

un sas

Acum 1 an

Ori cat se svarcoleste Dragnea nu are scapare...Iar daca documentele gasite ajung publicie toti sustinatorii LUI or trebuii sa inghita o galusca mare saracii pensionari pacaliti pentru a nu stiu cata oara de fostii PCR-risti ...
Raspunde

periscop

Acum 1 an

Ca de obicei, Dragnea dezinformează: așa-zisele ”gogoși” sunt de fapt grenade. Ofensive. Cu detonare întârziată (nu prea mult, însă). Aviz susținătorilor unor penali aflați în funcții publice.
Raspunde