Vineri,
28.01.2022
Innorat
2°C

BC CSU Sibiu, scor din trei cifre cu Piteștiul. Următorul meci se joacă în deplasare

BC CSU Sibiu a câștigat primul meci de pe teren propriu, din 2019, cu BCM U FC Argeș Pitești, scor 104-86 (26-27, 26-24, 29-19, 23-16) și se pregătește pentru următorea etapă care se va desfășura în deplasare la Oradea. Partida se va juca vineri, 1 februarie 2019, de la ora 17:30 și va fi transmisă LIVE pe DigiSport.

BC CSU Sibiu rămâne neînvinsă pe teren propriu în actuala stagiune, după partida impresionantă de aseară. Jucătorii lui Dan Fleșeriu au făcut o figură frumoasă în fața suporterilor sibieni, reușind să înscrie peste 100 de puncte.

„Am făcut un meci bun în atac. Am fi vrut să facem un meci mai bun și în apărare. Nu am reușit în prima repriză să îi oprim deloc. Am fost întotdeauna întârziați, dar e bine că băieții au reușit, în repriza a doua, să se automotiveze și să facă o apărare ceva mai bună. E adevărat că am și schimbat ceva la pauză iar acest lucru a dat rezultat. Îi felicit pe băieți și sper să urcăm câte un pas în fiecare săptămână, de acum încolo, pentru că, probabil, putem juca mai bine de atât”, a declarat Dan Fleșeriu, antrenorul CSU Sibiu.
Pentru BC CSU Sibiu au marcat: Justas Tamulis 28p, Kevin Hardy 27p, Monyea Pratt 15p, Lucas Tohătan 9p, Chris Cooper 9p, Isaiah Philmore 8p, Mirel Dragoste și Randal Falker câte 4 p.

În etapa următoare BC CSU Sibiu va juca în deplasare pe terenul celor de la CSM CSU Oradea, vineri, 1 februarie, de la ora 17:30.