Un sibian a decedat în urmă cu câteva zile din cauza gripei, anunță Centrul Național de Supraveghere și Control al Bolilor Transmisibile. Peste 50 de oameni au murit la nivel național, de la începutul sezonului rece, din cauza gripei.
Un bărbat de 62 de ani din județul Sibiu, confirmat cu virusul gripal tip A, a decedat pe 25 ianuarie. Sibianul avea și alte afecțiuni și nu fusese vaccinat antigripal, arată Centrul Național de Supraveghere și Control al Bolilor Transmisibile.
În total, până în prezent, 54 de români și-au pierdut viețile de la începutul sezonului rece, din cauza gripei. Acesta este primul deces din Sibiu.
Știre în actualizare.
Sursa: cnscbt.ro
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: Centrul Național , Bolilor Transmisibile
Vizualizari: 5177


Ultimele comentarii
Acum 1 oră
Newman
Acum 2 ore
Anomis
Acum 4 ore
Sibian
Acum 8 ore
Sibiu.Adrian
Acum 9 ore
Emil