Joi,
01.06.2023
Cer Senin
Acum
15°C

Biciclistul lovit de mașină în Mediaș a decedat la spital

Biciclistul lovit de mașină în Mediaș a decedat la spital

Un biciclist în vârstă de 62 de ani, din Mediaș, se află în stare gravă după ce a fost lovit de mașină în urma unei traversări neregulamentare.

ACTUALIZARE. Din nefericire, în ciuda încercărilor medicilor, bărbatul a decedat la spital în urmă cu scurt timp, din cauza leziunilor suferite, a transmis Elena Welter, purtător de cuvânt al Inspectoratului de Poliție al Județului Sibiu.

Știre inițială. Evenimentul a avut loc la intersecția străzii Gării cu Șoșeaua Sibiului din Mediaș. Biciclistul a fost lovit de un autoturism condus regulamentar de către un alt medieșean, în vârstă de 20 de ani.

Polițiștii ajunși la fața locului spun că bărbatul a fost preluat de un echipaj de ambulanță în stare gravă, fiind inconștient.

”Victima a prezentat un traumatism cranio facial și se găsește în stare comatoasa. A fost transportat la CPU Mediaș”, anunță reprezentanții Serviciului Județean de Ambulanță.

Traficul în zonă este îngreunat.

 

Foto: arhiva TS

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Stefan Dobre

de Stefan Dobre

Administrație
Telefon:
0724 605 815

Comentarii

0 comentarii

Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus