Joi,
02.07.2020
Partial Noros
Acum
27°C

USR are candidat penal!

17 Octombrie 2019 20:05

USR are candidat penal!

Barna anchetat de Departamentul pentru Luptă Anti-Fraudă (DLAF)!

Cerem retragerea candidaturii la prezidențiale a suspectului de fraude cu fonduri europene, Dan Barna-USR. Pâna la clarificarea dosarului anchetat de DLAF, Dan Barna este suspect de fapte penale care îl obligă să renunțe la cursa pentru prezidențiale. Printre altele, Dan Barna este coordonatorul unor grupuri care ar fi obținut sume impresionante de bani deturnate prin intermediul unor proiecte pentru persoane cu dizabilitati, fapte de neacceptat pentru un om care cere votul românilor.

Organizația Județeană PSD Sibiu

Comentarii

11 comentarii

dancp2

Acum 8 luni

sibianul de kwi io tras-o la sibianul de barna! stiam ca in politichie corb la corb nu-si scaote ochh da .....fiecare voteaza cu cine vrea in rest trai bun pe banii contribuabililor tuturor EBA vorbea de succesuri si esece ................................
Raspunde

Ban Darna

Acum 8 luni

cate pizza ia TS pentru un articol "publicitate electorala"?
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

pam pam

Acum 8 luni

mamaaaa ce s-au iritat treepanatii USR, ca se ia cineva de icoana lor cu nume neaos romanesc. Bai gibonilor, furtul e furt oricum o dai. Daca a-ti avea putina minte a-ti realiza penibilul situatiei voastre. AVETI UN CANDIDAT PENAL :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Raspunde

ttt

Acum 8 luni

nu ca il simpatitez pe Barna, dar primatele astea din PSD au o problema cand cineva e anchetat(s-ar spune ca Barna e in situatia asta) dar nu au absolut nici una cand altcineva e condamnat de mai multe ori in prima dar si a doua instanta si cica e o problema cu completurile (parca cu D il cheama pe respectivul)
Raspunde

ttt

Acum 8 luni

PSD are membri care folosesc pe rand acelasi un neuron!
Raspunde

S

Acum 8 luni

În plus, ce va manca, pesedistilor? Credeți că luati vreun vot de la usr? Credeți ca ne faceți sa nu ieșim la vot? Dragilor, ori votam cu Iohannis ori cu altul pe care l-ar pune usr, dacă chiar s-ar retrage barna.
Raspunde

S

Acum 8 luni

Dar dragnea al vostru a renunțat la ceva pana în ziua în care a fost închis? Și băiatul avea deja încă o condamnare. Dacă e vorba sa se retragă suspecții, cerem retragerea tuturor pesedistilor din politica. Sunt suspecți de ticăloșie.
Raspunde

...

Acum 8 luni

Faptul ca aveti fiecare (cel putin) cate un penal in curtea partidului nu va face onoare de oricare parte sunteti.
Raspunde

Pesedistul frustrat

Acum 8 luni

Băi jegoșilor pesedisti, voi chiar nu aveți simțul normalului!?!? Voi Turnu Sfatului chiar puneți orice inepție dacă e pe bani?
Raspunde

Marius

Acum 8 luni

Aceasta zicere apare in formatul de Publicitate Electorala. Turnul Sfatului vinde spatiu iar partidul scrie cam ce vrea el...in limitele unui limbaj care cred ca este reglementat si prin lege. Ca PSD-ul alege sa-si foloseasca acest spatiu in asa fel este strict treaba lor. Votatii ii vor penaliza la alegeri. In alta ordine de idei observ ca si-au cumparat prea mult spatiu de reclama si acum ca nu mai au ce sa scrie despre marile realizari din timpul mandatului lor incep sa abereze cum numai ei stiu mai bine sa o faca. Le doresc succes!
Raspunde

Gigi

Acum 8 luni

Io cred că PSD vrea să ia sub 5 la sută în Sibiu, altă explicație pentru persistența în a da comunicate din astea halucinante eu nu văd. Ce mai, să le urăm succes.
Raspunde