Joi,
04.06.2020
Innorat
Acum
7°C

FC Hermannstadt revine la Sibiu de Ziua Națională. 50 de lei biletul

25 Noiembrie 2019 19:49

FC Hermannstadt revine la Sibiu de Ziua Națională. 50 de lei biletul

FC Hermannstadt revine începând de duminică la Sibiu, după aproape doi ani în care a jucat meciurile considerate ”acasă” în alte orașe.

A.F.C. Hermannstadt-C.F.R. Cluj este meciul revenirii acasă pentru FCH, în fața propriilor suporteri.

”Un duel special, de Ziua Națională a României , între campioana en-titre și echipa noastră, aflată în sete de puncte. Fără îndoială, vom avea un meci cel puțin interesant, într-o atmosferă pe măsură! În acest context, în premieră pentru fotbalul sibian, pe Stadionul Municipal Sibiu se va juca pe nocturnă și pe un gazon modern”, anunță reprezentanții echipei, într-un comunicat de presă.
Meciul revenirii va avea loc în 01.12.2019, pe Stadionul Municipal Sibiu, începând cu ora 19:00. Biletele s-au pus în vânzare online, la prețul de 50 de lei.
”De asemenea, între joi, 28 noiembrie și sâmbătă, 30 noiembrie, se vor putea achiziționa bilete și de la Casieria Stadionului Municipal Sibiu, între orele 10-16. Duminică, 1 decembrie, se vor putea achiziționa bilete de la Casieria Stadionului Municipal Sibiu, între orele 14-20”, mai anunță reprezentanții echipei sibiene.

Stefan Dobre

de Stefan Dobre

Administrație
Telefon:
0724 605 815

Comentarii

11 comentarii

dancp2

Acum 6 luni

daca cistiga cfrul sinteti in B! pacat ca echipa nu e rea si suporterii sint super! asa ca macar respekt pentru suporteri
Raspunde

Bondica

Acum 6 luni

Fotbal de 2 lei asta este ce jucati voi cu restul de 48 ron ce ne facem?:)))))))))))))
Raspunde

McD

Acum 6 luni

Dupa parerea conducerii ce este mai este mai bine : sa ai 1000 spectatori in tribune platitori ai unui bilet de 50 de lei, sau 4000 de spectatori care au platit sa zicem 20 lei pe bilet? Matematica simpla si nu numai atat...4000 de suporteri se aud mult mai bine la incurajari!!!... Poate le vine mintea la cap!!
Raspunde

Brasov

Acum 6 luni

Echipa de cel mult liga 2 a
Raspunde

Claudiu

Acum 6 luni

Meciul incepe de la 19:00 si biletele se vand pana la ora 20:00. Poti sa platesti 50 de lei si sa vezi doar o repriza. Suna bine, nu?
Raspunde

fotbal

Acum 6 luni

La Medias un abonament a costat 100 lei pt tot sezonul si un bilet la meci e 10 lei. la Sibiu 500 abonament si 50 lei bilet , asa nu atragi lume la stadion
Raspunde

NMC

Acum 6 luni

Subscriu la ceea ce a comentat Adrian. Pt spectatori ce s-a făcut de au pus prețul de 50 lei biletul? În rest, să joace echipa, ș'apoi om mai vedea.
Raspunde

Ronaldo

Acum 6 luni

Cand veti juca fotbal de 50 lei biletul atunci ii veti si primi. Pai nici Steaua si Dinamo nu au asemenea preturi... sa zicem ca e doar o gluma proasta.
Raspunde

Adrian

Acum 6 luni

Sigur nu e o greseala de tipar? 50 de lei? Joaca Hermannstadt cu Barcelona sau Liverpool si eu nu am aflat? Au pus scaune cu incalzire si trei mici cu mustar in pret? :(
Raspunde

Eu, sibianul

Acum 6 luni

Este foarte piperat, dar asta nu ma intereseaza, sunt de acord sa ajut echipa (am achizitionat abonament), dar ce se petrece la echipa asta, e de domeniul fantasticului... schimbari de actionari, presedinti, antrenori, jucatori, dar jocul ramane neschimbat: JALNIC! Sunt satul sa citesc in presa centrala ca echipa sibiana a fost spulberata, distrusa, ca adversarul s-a distrat cu sibienii, ca nu jucam nimic, etc.... orice s-a facut, echipa asta nu se cristalizeaza nicicum, nu joaca absolut nimic - pe langa noi, Chindia, Clinceni si chiar Voluntari, joaca incantator -! Daca se continua in acest fel, nu prea avem pe cine inghesui sub noi in clasament pentru a prinde macar locul de baraj (am tot spus, campionatul trecut am mizat tot timpul ca Dunarea va termina sub noi, dar acum e grav)! Ca sa nu mai spun ca, daca vor juca tot in halul asta, dupa cateva meciuri vor cam juca cu tribunele goale, mai ales la aceste preturi!
Raspunde

S

Acum 6 luni

Vreți sa spuneți după 5luni, nu după 2 ani.
Raspunde