Miercuri,
05.08.2020
Cer Senin
Acum
17°C

Cei mai buni sportivi și antrenori sibieni, premiați pentru rezultatele din 2019

30 Ianuarie 2020 14:57

Cei mai buni sportivi și antrenori sibieni, premiați pentru rezultatele din 2019

Zeci de sportivi și antrenori sibieni au fost premiați în cadrul celei de-a doua Gale a Sportului, eveniment organizat pentru a evidenția rezultatele obținute în diferite competiții naționale și internaționale.

Laude, buchete de flori, cupe, diplome și premii în bani în valoare totală de 80.000 lei au fost oferite celor 63 de sportivi, antrenori și echipe, în cadrul a cinci categorii: tinere speranțe, cel mai bun sportiv - sport olimpic / sport neolimpic, cel mai bun antrenor - sport olimpic / sport neolimpic, ambasador al sportului și merit pentru întreaga activitate.

Vulc

Premiați la categoria cei mai buni sportivi au fost Maria Alexandra Pașca (judo, CSȘ Șoimii) și Marius Ioan Dancu (taekwondo ITF, C.S. Puma). Cei mai buni antrenori au fost considerați Vasile Ovidiu Ionaș (judo, CSȘ Șoimii) și Alin Romulus Lăzurca (taekwondo ITF, CS Puma). Pentru întreaga activitate au fost decernate premii lui Viorel Hizo (fost antrenor de fotbal), Mircea Vulc și Flaviu Stoica (foști antrenori ai CSU) și Octavian Șerban (directorul tehnic al Gaz Metan Mediaș). Ca un detaliu, printre cei premiați se numără și finul președintelui Klaus Iohannis, Marius Vecerdea: el a fost distins cu mențiune pentru activitatea de antrenor de tenis de câmp.

Premiile au fost acordate de către reprezentanții CJ Sibiu, ai Direcției Județene de Sport și ai Serviciului public Sala Transilvania. ”Am început Gala cu premierea juniorilor și am terminat cu seniorii. Am vrut să facem un arc peste timp, un arc peste merite, dar pe de altă parte ordinea în care s-a desfășurat premierea este expresia speranței noastre că cei care au fost premiați primii, la galele de peste mulți ani, vor fi premiați în ultima parte a unui astfel de eveniment”, a declarat Christine Manta Klemens, vicepreședinte al CJ Sibiu, potrivit unui comunicat de presă remis redacției Turnul Sfatului de către instituția județeană.

Sportivii și antrenorii  premiați la Gala sportului”  

Nr. crt. Categorie Sport Locul obținut Nume Club Sportiv
  CEL MAI BUN SPORTIV Sport olimpic      
1   Judo Locul I Pașca Alexandra Maria C.S.Ș. Șoimii
2   Volei Locul II Axinte Iarina Luana C.S.Ș. Șoimii
3   Judo Locul III Bolovan Silviu Paul C.S.Ș. Șoimii
4   Judo Mențiune Roman Alexandru C.S.M. Sibiu
5   Călărie Mențiune Bucur Ionel C.S.M. Sibiu
6   Tenis de câmp Mențiune Cornea Victor Vlad C.S. Pamira
7   Ciclism Mențiune Logigan Lucian C.S. Procycling MTB Sibiu
8   Judo Mențiune Avram Iulia Alexandra C.S.Ș. Șoimii
9   Atletism Mențiune Teușan Tabita C.S.Ș. Șoimii
10   Călărie Mențiune Bucur Daniel Ioan C.S.M. Sibiu
  Sport neolimpic
11 Taekwondo ITF Locul I Dancu Ioan Marius C.S. Puma
12 Taekwondo ITF Locul II Văcariu Vlad C.S. Puma
13 Taekwondo ITF Locul III Miclea Rareș C.S. Puma
14 Taekwondo ITF Mențiune Moraru Aurelian C.S Puma
15 Taekwondo ITF Mențiune Achim Marius Constantin C.S.M. Sibiu
16 Taekwondo ITF Mențiune Hurdu Raul C.S. Hwarang Sibiu
17 Sambo Mențiune Constantin Elena C.S.M. Sibiu
18 Karting Mențiune Nicoară Theodor Ioan C.S. Road Runner Sibiu
19 Karting Mențiune  Vonica Constantin C.S. Road Runner Sibiu
20 Taekwondo ITF Mențiune Pavaluc Doriss C.S. Puma
  CEL MAI BUN ANTRENOR Sport olimpic
21 Judo Locul I Ionaș Ovidiu Vasile C.S.Ș. Șoimii
22 Călărie Locul II Bucur Ionel C.S.M. Sibiu
23 Patinaj Locul III Andrei Cristina C.S. Ș. Sibiu
24 Tenis de câmp Mențiune Vecerdea Marius A.C.S Tenis Club Pamira
25 Volei feminin Mențiune Gheorghiță Marius C.S.Ș. Sibiu
26 Ciclism Mențiune Oprea Tudor C.S. Procycling MTB Sibiu
27 Judo Mențiune Vălean Purecce Constantin C.S.M. Sibiu
28 Atletism Mențiune Cuciorovschi Ligia C.S.Ș. Șoimii Sibiu
29 Gimnastică băieți Mențiune Bobeș Cristina C.S.Ș. Sibiu
30 Atletism Mențiune Herman Vasile C.S.Ș. Mediaș
  Sport neolimpic
31 Taekwon-do ITF Locul I Lăzurca Alin Romulus C.S. Puma
32 Patinaj Locul II Andrei Cristina C.S.Ș. Sibiu
33 Karting Locul III Nicoară Viorel C.S. Road Runner Sibiu
34 Taekwon-do ITF Mențiune Bîrluț Florin C.S. Hwarang Sibiu
35 Atletism Mențiune Herman Vasile C.S.Ș. Mediaș
36 Ciclism Mențiune Oprea Tudor C.S. Procycling MTB Sibiu
37 Judo Mențiune Vălean Purece Constantin C.S.M. Sibiu
38 Karate kyokushin Mențiune Tiucă Dan Simion A.C.S. Rokan Sibiu
39 Culturism Mențiune Popa Felicia C.S.Ș. Șoimii Sibiu
40 Bridge Mențiune Fediuc Marius C.S. Logismart Sibiu
  MERIT PENTRU ÎNTREAGA ACTIVITATE
41 Flaviu Stoica
42 Mircea Vulc
43 Octavian Șerban
44 Viorel Hizo
  TINERE SPERANȚE
45 Ciclism Tibuh Maria Anastasia A.S. Club Sportiv Sport Project
46 Judo Vișa Roxana C.S.Ș. Șoimii Sibiu
47 Judo Pașca Alexandra Maria C.S.Ș. Șoimii Sibiu
48 Atletism Arsin Tudor C.S.Ș. Șoimii Sibiu
49 Echitație Tudoran Ana C.S.M. Sibiu
50 Echitație Ninulescu Ioana C.S.M. Sibiu
51 Echitație Semenov Sofia Maria C.S.M. Sibiu
52 Gimnastică băieți Bera Nicolae Ionel C.S.Ș.  Sibiu
53 Patinaj viteză Gnandt Andrea C.S.Ș.  Sibiu
54 Patinaj viteză Gnandt Klara C.S.Ș. Sibiu
55 Patinaj viteză Nistor David C.S.Ș Sibiu
56 Ciclism Hozat Elias George C.S. Măgura Cisnădie
57 Ciclism Tudor Ioan Frățilă C.S. Procycling Sibiu
  AMBASADOR AL SPORTULUI
58 echipa națíonală 3 x 3 baschet feminin Uiuiu Akexandra
59 echipa națională 3 x 3 baschet feminin Elisabeth Pavel
60 Schi Alexandru Barbu
61 Pilot raliuri Sebastian Barbu
62 Echipa de baschet masculin BC CSU Sibiu
63 Echipa de handbal feminin Măgura Cisnădie
Sursa: CJ Sibiu

 

bibu si horatiu floca 84102618_2420345781614461_141728874181427200_o 83822023_2420344964947876_796368532467089408_o sportivi CJ (4) sportivi CJ (3) sportivi CJ (2) sportivi CJ (1) sportivi CJ (7)

Sursa foto: Consiliul Județean Sibiu

Tag-uri: Viorel Hizo , Magura Cisnadie , Marius Vecerdea , Sala Transilvania , Consiliul Judetean Sibiu , klaus iohannis , Gala Sportului Sibian , Tenis Club Pamira , Şoimii Sibiu , Turnul Sfatului , Ministrul Transporturilor , Premiile Oscar , Sebastian Barbu , Asociația Club Sportiv , Direcției Județene , Elisabeth Pavel , Hwarang Sibiu , Gaz Metan Mediaş , Mircea Vulc , Văcariu Vlad , Logismart Sibiu , Christine Manta Klemens , Clubul Sportiv Rokan Sibiu , Bucur Ionel , Flaviu Stoica , Gherman Vasile , Alexandru Barbu , Octavian Şerban , Andrei Cristina , Constantin Elena , Oprea Tudor , premiati , Bîrluţ Florin , Teuşan Tabita , Achim Marius Constantin , Alin Romulus Lăzurca , Arsin Tudor , Avram Iulia Alexandra , Axinte Iarina Luana , Bolovan Silviu Paul , Bucur Daniel Ioan , Club Sportiv Sport Project , Cornea Victor Vlad , Fediuc Marius , Gheorghiță Marius , Gnandt Andrea , Gnandt Klara , Hozat Elias George , Dancu Ioan Marius , Hurdu Raul , Vișa Roxana Maria , Lăzurca Alin Romulus , Bera Nicolae Ionel , Maria Alexandra Pașca , Marius Ioan Dancu , Miclea Rareș , Bobeș Cristina Elena , Moraru Aurelian , Nicoară Theodor Ioan , Nicoară Viorel , Ninulescu Ioana , Nistor David , Pavaluc Doriss , Pașca Alexandra Maria , Popa Felicia , Logigan Lucian , Procycling Sibiu , Road Runner Sibiu , Roman Alexandru , Semenov Sofia Maria , Tibuh Maria Anastasia , Tiucă Dan Simion , Tudor Ioan Frățilă , Tudoran Ana , Uiuiu Akexandra , Vasile Ovidiu Ionaș , Vecerdea Marius , Vonica Constantin , Vălean Purecce Constantin , Vălean Purece Constantin , Cuciorovschi Ligia , Ionaș Ovidiu Vasile

Vizualizari: 1966

Traian Deleanu

de Traian Deleanu

Investigații
Telefon:
0740 039 148
E-mail: traian[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

0 comentarii

Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus