Sâmbătă,
08.08.2020
Parțial Noros
Acum
18°C

Continuă montarea dispozitivelor cu gel dezinfectant la scările de bloc

21 Aprilie 2020 20:10

Continuă montarea dispozitivelor cu gel dezinfectant la scările de bloc

De marți, 21 aprilie, Primăria Sibiu continuă instalarea dispozitivelor pentru gel dezinfectant în scările blocurilor din Sibiu, acțiune întreruptă în perioada sărbătorilor pascale.

Până în prezent au fost montate aceste dispozitive în cartierele Turnișor, Dioda, Vasile Aaron, Broscărie, Țiglari, Terezian, zona Compa, zona Lupeni - Gușterița și zona Balanța – Lazaret, începându-se și în cartierul Hipodrom.

Astăzi, marți, 21 aprilie, s-a continuat instalarea dispozitivelor în cartierul Hipodrom. Miercuri, 22 aprilie va începe acțiunea în cartierele Ștrand, Valea Aurie și Tilișca.

Vizualizari: 2135

Comentarii

14 comentarii

dezinfectati primarita!

Acum 3 luni

o masura la fel de proasta precum e primarita.
Raspunde

dezinfectati primarita!

Acum 3 luni

pana monteaza astia dezinfectantii in tot orasul, sigur iesim din carantina.
Raspunde

Ciuciu

Acum 3 luni

Sapunul nu-ti place Prazare ?
Raspunde

Alzara 1918

Acum 3 luni

De o inutilitate publică ( poate doar privată ...) absolută : cu NIMIC , dar cu NIMIC mai folositoare decât spălarea cu apa și săpun la sosirea acasă . La fel cu stropitul străzilor și scărilor de bloc cu Hipoclorit : e suficientă îmbinarea periodica a unei ștergătoarelor cu clor !
Raspunde

wut

Acum 3 luni

bravo ba...pai de ce nu va montati voi, daca sunteti asa mari gospodari! Nici cum nu-i bine la romanasi, nici cum.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Meszaros Mihai

Acum 3 luni

La Dioda, bl.15, nu este montat...
Raspunde

Marius

Acum 3 luni

La Dioda blocul15 nu este montat
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

un sibian

Acum 3 luni

bani aruncati pe fereastra si spagi pentru incompetentii din primarie!!! cam despre asta e vorba aici!!!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Andu

Acum 3 luni

Mie-mi suna mai mult a pretext montarea acestor dozatoare de dezinfectant. Pretext sa poti intra azi in scara de bloc cu asta, maine cu antena 5g pe bloc. La ce saracie e in tara, la cum au fost dezinfectantele HexiFarma, cata coruptie este permisa! (nu cata exista, ca nu e intamplator, cineva ii permite sa existe) si cum se fac achizitiile publice.. dati-mi voie sa nu ma increde in aceste masuri, sau substante, din care cred, doar, ca mai mananca cateva firme private (tot ale lor..) niste bani ai statului, deci ai nostri.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Ionela Le Murian

Acum 3 luni

Neau distrus peretele cu gauri! Demisia Klaus Johanis vandut strainilor!
Raspunde

@Ionela...

Acum 3 luni

Ionelo, tu stii ce inseamna pseudonimul tau!Nu de alta dar dupa cele scrise te prinde ca o manusa!
Raspunde

wut

Acum 3 luni

Din ce comentarii apar, nu pot decat sa trag concluzia ca statul in casa va lovit in cap :)) Care mai de care mai stralucit pe aici. "Banii aruncati pe fereastra" la firmele preferate ale primariei sunt in alte proiecte ratate, cum ar fi stadionul sau constructia noului liceu de arta. Nu in niste rahaturi de dispensoare de plastic, asta-i fix pix (maruntis). Legat de antena 5G, crezi ca o sa te intrebe cineva pe tine cand vor veni sa o monteze? Cu antenele 4G te-a intrebat cineva? :)))) Si daca iti monteaza o antena 5G ce are? :) Iesiti macar pe geam, mai luati o gura de aer, aveti nevoie...
Raspunde

Marius

Acum 3 luni

La Dioda blocul15 nu este montat
Raspunde

dezinfectati primarita!

Acum 3 luni

Primăria Sfântu Gheorghe distribuie măști şi dezinfectante pentru TOATE gospodăriile din oraş. Si primaria Sf Ghe nu are bugetul Sibiului. Cam asta inseamna grija fata de concetateni in perioada de criza. Restul ... lucru slab de primar ...
Raspunde