Atât un echipaj SMURD, cât și unul al Serviciului județean de ambulanță au intervenit pentru a prelua răniții unui accident petrecut duminică după-amiaza în zona Hula Bradului.
Din informațiile furnizate de către autorități până la ora publicării acestui material, accidentul a avut loc înainte de ora 14:00 a zilei de duminică, pe DN1, în zona Hula Bradului. Două mașini, una condusă de o femeie de 51 de ani și una condusă de un bărbat de 60 de ani, s-au ciocnit frontal.
”Traficul este îngreunat. Polițiștii rutieri sunt la fața locului și desfășoară cercetări în vederea stabilirii împrejurărilor în care s-a produs accidentul”, relatează reprezentanții IPJ Sibiu.
Cel mai rănit este șoferul de 60 de ani: traumatism cranio-cerebral cu plagă deschisă și traumatism toracic, informează reprezentanții Serviciului județean de ambulanță, care l-au transportat la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean Sibiu. Aici a fost adusă și femeia care conducea cealaltă mașină implicată în accident. Aceasta a fost diagnosticată cu cefalee, în urma primelor consultații.
Sursa foto: Serviciul de Ambulanță al județului Sibiu
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: duminica , accident , Sibiu , Hula Bradului
Vizualizari: 1691
Ultimele comentarii
Acum 6 ore
O sibianca
Acum 6 ore
Eu
Acum 6 ore
Kokos
Acum 6 ore
LOL
Acum 6 ore
Hermannstadt