Potrivit reprezentanților Spitalului de Pediatrie din Sibiu, în acest moment sunt 20 de minori internați pe secția de Boli Infecțioase, fiind diagnosticați cu COVID-19. Dintre aceștia, patru sunt pe secția de Terapie intensivă, însă medicul Ioana Mătăcuță, purtătorul de cuvânt al unității spitalicești, transmite că evoluția lor este una favorabilă.
„Cei patru minori internați pe secția de Terapie Intensivă au o evoluție favorabilă până la acest moment. Fetița de 4 ani, cel mai probabil, va fi transferată pe secție pentru externare”, spune dr. Ioana Mătăcuță.
Sursa foto: Arhiva TS
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Vizualizari: 1175


Ultimele comentarii
Acum 10 ore
Bleahh
Acum 10 ore
Justitiarul
Acum 10 ore
Sibianul
Acum 10 ore
Hahaha
Acum 10 ore
Sibian