Un bărbat de 46 de ani din Cristian a fost internat azi-noapte la Spitalul de Psihiatrie după ce a lovit cu un topor două mașini parcate pe Strada Justiției.
Incidentul s-a petrecut azi-noapte, la scurt timp după miezul nopții. Polițiștii din cadrul Biroului de Ordine Publică Sibiu au depistat un bărbat care, „aflat într-o stare de agitație și confuzie, a lovit cu un topor două autoturisme parcate în zonă”, transmite Elena Welter, purtător de cuvânt al Inspectoratului de Poliție al Județului Sibiu.
Este vorba despre un localnic din Cristian, în vârstă de 46 de ani. Acesta a fost transportat la Spitalul de Psihiatrie ”Dr. Gheorghe Preda” Sibiu în vederea internării nevoluntare. Totodată, polițiștii au deschis o anchetă în vederea stabilirii circumstanțelor exacte ale producerii incidentului, urmând a fi dispuse măsuri legale în consecință.
Menționăm faptul că, până în prezent, la nivelul Poliției Municipiului Sibiu, nu s-a înregistrat nicio plângere cu privire la distrugerea celor două autoturisme.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: mașini distruse , topor , Strada Justiţiei , Elena Welter , politie , politia sibiu , stiri sibiu
Vizualizari: 1319
Ultimele comentarii
Acum 46 minute
Periscop
Acum 1 oră
Eva
Acum 1 oră
@Sibiu romanesc
Acum 1 oră
@Gelu
Acum 1 oră
Emil