În acest weekend, la Sibiu, avem mai multe evenimente de care ne putem bucura. Mergem la cinema și la teatru, mergem în drumeție pe traseele Eurorando și participăm la ateliere creative.
Vineri, 22 octombrie
La „Pizza by Tango” puteți savura o pizza caldă și aromată alături de cei dragi. Puteți să vă creați pizza exact așa cum vă place – cu de toate, în combinații inedite, de post, alături de un tiramisu delicios ca desert. Puteți savura pizza preferată pe terasa de la Tango sau o puteți comanda direct acasă, cu livrare gratuită.
Muzeul Astra vă invită, de la ora 10, la expoziția ,,PRIVEȘTE PRIN OCHII MEI”. Expoziția cuprinde 30 de fotografii realizate de persoane cu dizabilități, imprimate pe suport rezistent condițiilor în aer liber și agățate pe 15 suporți metalici. Mai multe detalii găsiți aici.

La Teatrul Gong, de la ora 18, se desfășoară spectacolul Bibi. Acesta este recomandat copiilor cu vârsta de peste 10 ani, iar prețul unui bilet flexibil este de 12 lei. Mai multe detalii găsiți aici.

În acest sfârșit de săptămână, sunteți invitați la CineGOLD pentru a vedea cele mai noi filme apărute. „Dune”, „Ailo-aventuri în Laponia”, „Ultimul Duel”, sau „Familia Addams” sunt doar câteva dintre filmele pe care le puteți viziona în acest sfârșit de săptămână la CineGOLD. Programul complet pentru weekend îl găsiți aici.

Sâmbătă, 23 octombrie
De la ora 10, se desfășoară o drumeție cu brunch pe traseele Eurorando. Mai multe detalii despre eveniment găsiți aici.

Tot în acest weekend, se desfășoară evenimentul „Vin la Filarmonică”. Trei zile cu muzică simfonică, urmată de armonii camerale delicate, apoi bucuria explodează în ritmuri de jazz contemporan stropite cu vinuri alese de la Crama Frauendorf. Mai multe informații găsiți aici.

La Teatrul Național Radu Stanca, de la ora 19, se desfășoară spectacolul „you·tópia”, un poem coregrafic despre relațiile subtile dintre indivizii unei colectivități. Detalii suplimentare găsiți aici.

Duminică, 24 octombrie
În perioada 24-28 octombrie, Balance Retreat vă invită să petreceți patru zile departe de rutina zilnică, o locație în natură și hrană sănătoasă. Mai multe detalii găsiți aici.

La Teatrul Gong, de la ora 10, se desfășoară atelierul de creat povești „Păpușa curcubeu”. Mai multe informații găsiți aici.

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: weekend , film , teatru , atelier de creație , octombrie
Vizualizari: 1809


Ultimele comentarii
Acum 9 ore
Alzara 1918
Acum 10 ore
Alzara 1818
Acum 10 ore
Emil
Acum 10 ore
MergeTreaba
Acum 10 ore
Ana Alexe