Joi,
08.12.2022
Ceata
4°C

FOTO Hermannstadt câștigă cu gol în ultimul minut cu Șelimbăr. Urmează meciuri fără spectatori

Hermannstadt a învins astăzi CSC 1599 Șelimbăr cu 3-2, într-un meci desfășurat la Mediaș. A fost ultima partidă cu spectatori, noile norme de securitate sanitară care vor intra în vigoare de luni prevăd ca partidele de fotbal să se desfășoare cu tribunele goale din cauza creșterii numărului de cazuri de infectare cu SARS CoV-2.

În derby-ul județului Sibiu, gazdele au reușit să se impună grație hattrick-ului marcat de Valentin Buhăcianu, ultimul său gol venind chiar în ultimul minut de joc.

Echipa antrenată de Marius Măldărășanu au condus până la pauză cu 2-0, însă șelimbărenii au restabilit egalitatea prin golurile marcate în minutele 25 și 50.

În minutul patru al prelungirilor, Buhăcianu a marcat golul trei al său și al echipei din municipiu, înscriind din voleu.

În urma acestui meci, Hermannstadt reușește să urce pentru moment pe locul 2, la 5 puncte în spatele liderului Petrolul. De partea cealaltă, 1599 Șelimbăr se clasează pe locul 9.

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.