03.10.2022
Innorat
10°C

CSC 1599 Șelimbăr se menține pe primul loc din Liga 2. 1-1 cu Oțelul Galați

CSC 1599 Șelimbăr continuă parcursul bun din această ediție a campionatului după remiza de acasă, 1-1, cu Oțelul Galați, echipă care se luptă pentru intrarea în prima ligă.

Sibienii au după 4 etape 10 puncte, cu 3 victorii și un egal.

Oțelul Galați este ocupanta locului trei după primele patru etape din eșalonul secund. Formația a reușit să strângă două victorii, însă a remizat în două meciuri, acumulând opt puncte.

Ambele echipe au început tare și au încercat să creeze probleme pe spațiul porților adverse. Formația lui Dorinel Munteanu a beneficiat de o lovitură de la unsrpezece metri în minutul 37, iar Cisotti a deblocat tabela în minutul 37.

Prima repriză s-a încheiat cu avantajul gălățenilor de pe tabelă, însă, nu a durat mult până când Șelimbăr a restabilit egalitatea. Octavian Ursu a înscris în minutul 50 și a închis meciul.

Etapa următoare, pe 30 august, Șelimbăr va face deplasarea la Târgu Jiu, pentru a se duela cu ACS Viitorul, de la ora 11.

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.