La ora 11 a început ediția din acest an a Sibiu Classic Rally. Zeci de mașini de epocă se vor întrece pe parcursul a 5 etape ce pornesc și se încheie în Piața Mare din Sibiu.
Un Ford Mustang din 1968, un Chevrolet Corvette C3 din 1973, un Buick Special din `55 sau un Ford A Roadster din 1930 sunt printre mașinile de epocă ce s-au aliniat astăzi la startul Sibiu Classic Rally, în Piața Mare.
Evenimentul automobilistic îi va purta pe participanți în 5 etape de concurs, care vor trece prin Apoldu de Sus, pe la Cetatea Calnicului, în Axente Sever, pe la biserica fortificată din Valea Viilor și se va încheia în Piața Mare, o dată cu Retro Parada Toamnei din centrul orașului.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Vizualizari: 3702
Ultimele comentarii
Acum 3 ore
Draga Bolo
Acum 3 ore
Tony B
Acum 3 ore
Sparrow
Acum 4 ore
Sibienii respira doar praf si noxe !
Acum 4 ore
Radu