Marţi,
29.04.2025
Cer Senin
Acum
7°C

Primul jucător de la FC Hermannstadt, convocat în echipa națională a României

Primul jucător de la FC Hermannstadt, convocat în echipa națională a României

„Moment istoric pentru #FCH!”, scriu reprezentanții clubului sibian de fotbal pe pagina lor de Facebook, cu referire la convocarea unuia dintre jucătorii săi la echipa națională - primul de la FC Hermannstadt.

Este vorba despre Raul Opruț, fundașul stânga al FC Hermannstadt, în vârstă de 24 de ani. Potrivit clubului, acesta face parte din lotul de 26 de fotbaliști români convocați de selecționerul Edward Iordănescu pentru meciurile amicale cu Slovenia și Moldova, care vor avea loc pe 17, respectiv 20 noiembrie.

„Raul este primul fotbalist din istoria A.F.C.Hermannstadt convocat la reprezentativa țării noastre”, subliniază reprezentanții clubului sibian.

Raul Opruț a mai jucat la naționala Under 21 a României. Acesta a fost convocat de 7 ori în meciurile echipei de tineret, în cinci dintre ele fiind pe banca de rezerve. Celelalte două meciuri le-a jucat contra Ucrainei și Maltei.

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi

Vizualizari: 2085

Ion Surdu

de Ion Surdu

Redactor

Comentarii

0 comentarii

Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus