Un bărbat în vârstă de 59 de ani a ajuns la spital, după ce a fost lovit de o mașină în timp ce traversa strada pe trecerea pentru pietoni în sensul giratoriu Ștefan cel Mare cu Henri Coandă
„Din primele cercetări s-a stabilit faptul că, în timp ce conducea un autoturism pe strada Henri Coandă spre strada Semaforului, în apropierea intersecției cu strada Ștefan cel Mare, un bărbat în vârstă de 41 de ani, din jud. Vâlcea, a acroșat un pieton care traversa strada pe trecerea pentru pietoni”, transmit reprezentanții IPJ Sibiu.
SAJ SIBIU a trimis un echipaj de tip C, iar pietonul acroșat, un bărbat în vârstă de 59 de ani, din Șelimbăr, a suferit un traumatism de membru inferior drept și a fost transportat la UPU Sibiu în stare stabilă.
Cercetările continuă în vederea stabilirii tuturor circumstanțelor producerii accidentului. Nu sunt probleme de trafic.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Vizualizari: 1029
Ultimele comentarii
Acum 58 minute
Valentino Versace
Acum 1 oră
Cartea ne face bine..
Acum 1 oră
Emil
Acum 2 ore
Adrian
Acum 2 ore
Newman