Miercuri,
04.10.2023
Cer Senin
Acum
12°C

Femeia rănită grav în accidentul de la Ruși a murit la spital

Femeia rănită grav în accidentul de la Ruși a murit la spital

Femeia de 59 de ani accidentată grav în seara zilei joi, 10 august, în localitatea Ruși a decedat la spital, anunță reprezentanții Spitalului Județean Sibiu. Aceasta a ajuns pe mâna medicilor de la Urgențe după ce, în urma accidentului, a intrat în stop cardio-respirator și a fost resuscitată de salvatorii ajunși la fața locului. În ciuda eforturilor făcute de medici, însă, femeia a murit la spital.  

Citește și: Femeie de 59 de ani din Ruși, accidentată grav. A fost lovită de un autoturism care a intrat pe contrasens

Vă reamintim că, aseară, șoferul unui autoturism, un bărbat în vârsta de 68 de ani, din Cisnădie, în timp ce se deplasa spre Sibiu, în localitatea Ruși, din motive care urmează a fi stabilite, a pătruns pe contrasens și a ieșit în afara părții carosabile unde a accidentat grav o localnică în vârstă de 59 de ani.

Femeia a intrat în stop cardio-respirator și după multe minute de resuscitare, echipajele SAJ au reușit sa pornească inima femeii, ea fiind transportată la UPU Sibiu, în stare critică, cu leziuni la bazin, torace, traumatism cranian și multiple fracturi.

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Raluca Budușan

de Raluca Budușan

Sănătate, Educație
Telefon:
0766 905 671

Comentarii

0 comentarii

Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus