Simion Diaconu Cosmin Georgel, coordonator al unui departament de producție în Zona Industrială Vest a Sibiului, candidează din partea Forța Dreptei la primăria orașului Cisnădiei.
În vârstă de 33 de ani, Simion Diaconu Cosmin Georgel este de părere că în timpul administrației Huja Cisnădia a stagnat, investițiile fiind foarte puține în ultimii 12 ani.
„Organizația Forța Dreptei Cisnădie are pregătit un program de guvernare locală bazat în principal pe reconstrucția orașului Cisnădie și dezvoltarea acestuia pentru că potențialul este unul imens. Considerăm că în ultimi 12 ani, dezvoltarea orașului Cisnădie a stat mai mult în loc, fiind realizate prea puține proiecte pentru comunitate față de necesarul urbei. Lupta politică din interiorul Consiliului Local a frânat și mai mult dezvoltarea orașului, mai ales lipsa personalului competent care să lucreze în slujba cetățenilor. Când spunem orașul Cisnădie ne referim și la Cartierul Arhitecților și Cisnădioara. Forța Dreptei Cisnădie își propune în primul rând pentru Cisnădie Vatra să preia lucrările începute de primărie pe toate străzile, care arată horror la momentul actual, cu lucrări care nu sunt efectuate corespunzător, cu străzi care nu pot evacua apa rezultată din ploi sau zăpezi”, a declarat Simion Diaconu Cosmin Georgel, președintele organizației Forța Dreptei Cisnădie.
În ceea ce privește starea de fapt a Cartierului Arhitecților, acesta a subliniat că din 47 de străzi doar 16 sunt preluate de primăria Cisnădie.
„La momentul actual primăria este total dezinteresată de dezvoltarea acestui cartier, drept dovadă și investițiile făcute in acest cartier lipsesc cu desăvârșire, interesul primăriei fiind axat doar pe încasarea de taxe și impozite care să crească bugetul local, fără să întoarcă investiții în cartier, așa cum ar fi normal. In momentul de față Cartierul Arhitecților numără 47 de străzi din care doar 16 sunt preluate de către primărie. Forța Dreptei Cisnădie își propune să identifice cadrul legal de preluare a tuturor străzilor din cartier sau să creeze un cadru legal pentru a putea face acest lucru având în vedere că sunt necesare investiții și pe aceste străzi”.
Simion Diaconu Cosmin Georgel are 33 de ani și este căsătorit. Este absolvent al Universității Româno-Germane din Sibiu, Facultatea de Știinte Economice, licențiat în Știinte Economice cu specializarea Management. Lucrează în cadrul Companiei Continental Automotive Systems din Sibiu de 14 ani, unde în momentul de față coordonează activitatea unui departament de producție, cu 60 de persoane în subordine.
USR și-a prezentat candidatul la Primăria Cisnădie: „Este o variantă extraordinară”
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: cinsadie , politica , candidat , stiri sibiu
Vizualizari: 9254
Ultimele comentarii
Acum 36 minute
Q
Acum 40 minute
Newman
Acum 1 oră
Ron
Acum 2 ore
Eu
Acum 2 ore
Emil