Sâmbătă,
20.04.2024
Innorat
Acum
4°C

Președinta Cîmpean, despre situația mașinii sale plătită de alții și angajările din familie: „Nici nu vei primi răspuns”

Președinta Cîmpean, despre situația mașinii sale plătită de alții și angajările din familie: „Nici nu vei primi răspuns”

Președinta Consiliului Județean Sibiu, Daniela Cîmpean, transmite că nu va răspunde întrebărilor legate de dezvăluirile recente care o privesc.

Turnul Sfatului a încercat să obțină o reacție de la președinta Consiliului Județean Sibiu, Daniela Cîmpean, în prima conferință de presă la care aceasta a participat după publicarea articolelor despre situația mașinii pe care o conduce și al cărei leasing este plătit de firma administratorului județului și despre situația angajării fiicei sale – studentă la Cluj – la cabinetul senatorial de la Sibiu al lui Nicolae Neagu (înaintea acestei conferințe singura ieșire publică a președintei a fost un „tur de presă”, organizat cu ocazia finalizării lucrărilor la Centrul Prichindelul).

Conferința de presă a avut loc la sediul PNL Sibiu, la eveniment fiind prezentă alături de Daniela Cîmpean și Raluca Turcan, președinta organizației județene de partid, dar și Nicolae Neagu, senator liberal de Sibiu. În acest anturaj, după finalizarea intempestivă a declarațiilor de presă, redactorul Turnul Sfatului a arătat președintei CJ Sibiu că încă nu a fost transmis vreun răspuns la întrebările legate de articolele mai sus amintite.

„Nici nu vei primi răspuns”, a fost reacția președintei în timp ce părăsea încăperea, arătând că nu este dispusă să discute pe aceste subiect.

Citește și Slăbiciunile președintei: mașina Danielei Cîmpean e plătită de firma administratorului Bibu. Într-o încrengătură de contracte, de la case pentru orfani, la publicitate

Între partid și neamuri: președinta Cîmpean și-a angajat fiica la cabinetul senatorului Neagu. Cu două excepții, parlamentarii sibienilor tac mâlc, întrebați de angajați

 

 

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Traian Deleanu

de Traian Deleanu

Investigații, Administrație
Telefon:
0740 039 148
E-mail: traian[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

39 comentarii

Tudor

Acum 2 săptămâni

Să nu vă intereseze nici cum de a mărit de azi din nou salariile, începând cu al ei, în instituția "performantă" pe care cu cinste o conduce! Pentru că putem!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Maria

Acum 2 săptămâni

Serios. Ori ești prost ori ești prost. Din doua amândouă. Ce naiba vorbești tu acolo? Lucrez în CJ și NU S-A MARIT NICI UN SALARIU. Povesti obosite
Raspunde

Tudor

Acum 2 săptămâni

Verificați vă rog pe site. Dacă sunteți angajată acolo nu știu ce să zic, chiar nici nu mai țineți pasul cu măririle dese de salariu? Totuși, dupa limbaj tot ce se poate să lucrați acolo...
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Marius Balan

Acum 2 săptămâni

Salariile au fost marite anul trecut, cand a crescut salariul minim. Apare pe site de abia acum, deoarece legea 157 prevede ca la 31 martie si la 31 septembrie sa fie actualizate.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Aci Duțu

Acum 2 săptămâni

Fake-ul cu salariile mărite e de la propaganda putler, sau ați inventat la voi la fermă, din lipsă de kopeici?
Raspunde

Sibian

Acum 2 săptămâni

Se vede ca lucrezi la Consiliul Judetean dupa atitudine si iti exprimi parerea fata de o afirmatie facuta de altcineva, indiferent daca este reala sau nu. Pe cetatenii care vin la CJ si spun ceva ce nu iti convine, ce faci, iti bati sau le spui ca sunt prosti? De fapt , ce ma miri? Nota este data de prea minunata presedinte( scris intentionat cu litere mici)
Raspunde

Tudor

Acum 2 săptămâni

S-au activat azi in timpul seviciului bugetarii din CJ, când s-a adus în discuție salariile lor. Asta și descriam, că de 2 ori pe an sunt măriri substanțiale de salarii pentru o instituție așa, de "performantă". Cu o simplă verificare a site-urilor instituțiilor similare din alte județe se poate observa o diferență semnificativă în favoarea celei sibiene. Oare de ce noi, plebea locală, nu observăm performanțele care impun aceste salarii și măririle lor constante?
Raspunde

Cornel

Acum 2 săptămâni

Ai exact atitudinea potrivită pentru a fi angajată a CJ. Mai e nevoie de lene, ******, incompetență dar sunt sigur că nu duci lipsă la niciun capitol 

(Acest mesaj a fost moderat din cauza limbajului licențios)

Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Maria

Acum 2 săptămâni

Tot ce pot face javrele e să latre
Raspunde

Paul

Acum 2 săptămâni

Maria, prin limbajul și atitudinea specifică bugetarului de lux cu post călduț și salariu nejustificat de mare în administrația publică nu faci decât să confirmi zvonurile că leafa vă merge fără a pune osul sau mintea la muncă. Jumătate din voi ar fi arhisuficient pentru o eficientă funcționare. Spor la plimbat pe centru!

Raspunde

Sibian

Acum 2 săptămâni

Acest raspuns este chintesenta atitudinii angajatilor Consiliului Judetean: daca nu ne convine ce auzim, problema nu-i la noi. Nuuuu! Toti ceilalti sunt prosti sau javre. De ce cucoana suntem javre? Pentru ca cineva indrazneste sa aiba o alta parere sau sa te critice, iti tulburam linistea, nu ai fost in timpul programului la coafor sau la manichiura, nu ti-ai baut cafeaua in liniste, nu ai pus oamenii pe drumuri aiurea, nu ti-ai dat ochii peste cap suficient din cauza comentariilor noastre. Daca cei care comenteaza sunt javre, tu, cucoana, ajunsa, dupa cum se demonstreaza dupa atitudine si limbaj, intr-un post caldut, doar pe competente, nu, ce esti? PS: traim intr-o tara asa zis democratica si fiecare are dreptul la propia opinie, mai ales cei care tie iti platesc salariul. Asa ca javre sau nu, putem sa spunem ce dorim. In ceea ce o priveste pe madam Presedinte, nu este permis, ca in calitate de ales al cetatenilor sa dai un astfel de raspuns pentru ca nu esti pe tarlaua mumei tale, esti obligat sa dai aceste raspunsuri fiind vorba de banii cetatenilor. Daca nu iti place sa raspunzi si lumea sa te intrebe diverse lucruri, usa si la gara! Asa toti am fi mai fericiti. Aceasta urare iti esti destinata si tie, cucoana, de la toate javrele din Sibiu. Cauta alta haita mai educata, care nu iti tulbura linistea din sfera ta inalta!

Raspunde

Kokos

Acum 2 săptămâni

Eu sper ca aroganta asta sa-i iasa pe nas in 9 iunie. Asta daca sibienii sunt suficient de destepti.
Raspunde

!

Acum 2 săptămâni

Nu, nu sunt. Daca erau, nu votau mama prostiei, incompetentei si coruptiei cu atata ardoare.
Raspunde

Sparrow

Acum 2 săptămâni

Nu vor fi
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Sibianul

Acum 2 săptămâni

Sibienii sunt prea mândri sa recunoască prostia lor. O votează pe Turcan de 20 ani la parlamentare, pe Cimpean tot asa. Urmează 6vine Bibu.,etc.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Emil

Acum 2 săptămâni

Are dreptate ****, guvernul ponta a clasificat ilegalitatile comise de infractorii politici.

Raspunde

2-SB-398

Acum 2 săptămâni

"Nici nu vei mai primi voturi"
Raspunde

Bambolero

Acum 2 săptămâni

Hai pariu?
Raspunde

Pol-Pot

Acum 2 săptămâni

Sa nu care cumva sa indrazniti a critica prin comentarii obiective pe duamna Cimpean si Partidul. O sa primiti de la ferma galbena multe voturi negative. Acum, inainte de alegeri se lucrează in trei schimburi la IAS . Imaginea trebuie albită. După ce vor castiga alegerile e liber la critică, dar până atunci vai de noi ce indraznim a critica partidul ...
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Bambolero

Acum 2 săptămâni

Există numai fermă de postaci roșu-haurie, nu vezi? Hai să văd dacă vă dă măcar la 20 pariser, să-mi dați dislike-uri. Dacă nu, apelați la Șucu :))
Raspunde

Pol-Pot

Acum 2 săptămâni

Dacă existenta postacilor angajati de partide a fost intuita la nivel teoretic, BAMBOLERO vine si ne confirmă la nivel practic.
Raspunde

Vivi Dragan

Acum 2 săptămâni

Poate aceata cucoana va raspunde procurorilor dupa ce Iohannis nu va mai fi presedinte. La cate a facut cred ca se simte zdranganit de catuse.
Raspunde

Kokos

Acum 2 săptămâni

N-are nicio treaba daca nu mai e iohannis , trebuie sa nu mai fie la putere noul fsn=pnl+psd ca sa o traga cineva la raspundere. Daca raman astia la putere , nu se va auzi niciun zdranganit de catuse , indiferent cat a furat si cat va mai fura!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Ovidiu Oanta

Acum 2 săptămâni

iar ai aparut tu ma jurnalistul din tufis cu stiriile tale de nimic..abia astept sa te iau de par odata ca scrii numa aberatii

Raspunde

Sibian

Acum 2 săptămâni

Nu știu de ce îți faci griji în privința unui jurnalist care , totuși, scris corect gramatical . Dumneata mai ai ceva cărți de citit și culegeri de gramatică de parcurs ca să îți permiți să îl iei de păr. Hai sănătate !!!

Raspunde

Fane

Acum 2 săptămâni

Ți-ai făcut apariția, **** ?

(Acest mesaj a fost moderat din cauza limbajului calomnios folosit)

Raspunde

Dan

Acum 2 săptămâni

Doamna aceasta a ajuns o penala. Pot spune ca este psd-ista prin atitudine si comportament. Nu are ce cauta in Sibiu si nicaieri in politica. Mai rau, este ca si-a defectat si fiica bagand-o in boala de care sufera si dumneaei, bine, de obicei nu poti defecta pe careva care nu este defect deja. Si ca o certitudine paihologica vinovatii si prostii devin insolenti si aroganti, ca stiu ca au fost prinsi, iar onestitatea si acceptarea ca au fost prinsi sunt aptitudini ai oamenilor cu inteligenta peste medie.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Lucian G.

Acum 2 săptămâni

La asa intrebare, asa raspuns! O cam hartuiti, pararea mea! Daca a facut ilegalitati, sesizați institutiile abilitate, nubfaceti voi justitie ***** 

(Acest mesaj a fost moderat din cauza informațiilor eronate pe care le conține)

Raspunde

Cerul e limita arogantei

Acum 2 săptămâni

Vazand atitudinea mustind a aroganta a individei platita din bani publici, si care e obligata de lege sa dea seama anual despre averea detinuta, ne putem doar imagina putregaiul din spate si numarul mare de lacate pus de putere si de varful justititiei si parchetelor (numite politic de KWI contrar avizelor CSM) asupra DNA si al altor institutii de control - asupra cheltuirii banului public. Doar daca ai spatele super asigurat poti sa-ti permiti (intr-o democratie) sa faci cu bolta pe presa, pe intrebarile lor justificate si pe cetatenii care nu au masina la scara, platita de o firma in mod netrasparent si care nu platesc chirii preferentiale la firme contractante ale CJ Sibiu, ce probabil nu acopera nici utilitatile.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Sibian rezistent silențios

Acum 2 săptămâni

Asteptam redactia formatorilor de opinie ai Sibiului, impreuna cu scriitorii rezistenti si ceilalti membri ai Agorei sibiene (oengisti fara job) sa ne transmita cu cine sa votam la alegeri si in fata carui sediu sa ne mutam artileria grea de protestat tacut, cu mainile in budigai, asteptand sa redevenim celebri si sa primim joburi academice. #vavedem
Raspunde

Mihai

Acum 2 săptămâni

Este modelul feminin de "animal politic"! Față de electorat are obligația morală să răspundă întrebărilor. Sau mă rog, ar trebui să o facă din bun simț și respect față de cetățenii electorat însă /probabil, originea "sănătoasă" și apartenența la grupul din care face parte nu permit acest lucru. E problemă și de educație, prin asta înțelegând atât cea din familie, școală și anturaj. Probabil că s-a pierdut pe undeva, pe parcurs. Din nefericire, nu vom avea nici pe viitor "politiceni" ori persoane publice care să respecte cetățeanul .
Raspunde

Xxx

Acum 2 săptămâni

Am remarcat ca de mult timp tot scrieti constant despre ...doua ilegalitati: unele legate de activitatea doamnei respective altele legate de filmari in trafuc a unora care constata incalcari ale legii! Daca pt cei care invalca legea in trafic imediat faceti pe justitiarii si sesizati politia vad ca in cazul doamnei faceti pe voi de frica si nu sesizati pe nimeni! Doar...scrieti...si asta i tot! Asta demonstreaza ca nu sinteti jurnalisti! Pai...ori...ori...! Cu cineva marunt imediat va ararati muschii...in schimb cind e cineva imp ...capul la cutie! Si asta ne poate duce cu gindul ca nu aveti nici o dovada clara in ceea ce o priveste pe doamna resp !
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Radi

Acum 2 săptămâni

Îmi place, cata transparenta pe ,,doamna,,....noi prosti dacă îi mai votam Putea sa dea un răspuns evaziv.... Incepe campania electorala....sa va vedem atunci ,,doamna,,,
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Meea

Acum 2 săptămâni

O mai voteaza cucu. Cata aroganta!
Raspunde

Ioan

Acum 2 săptămâni

Au dreptate chinezii când spun că puterea este ca veninul, te cuprinde încet, încet până te omoară. Sfârșitul este inevitabil, oricând ar veni

Raspunde

Cetatean

Acum 2 săptămâni

Își sfidează inteligența !...cu sa răspuns... Lăcomia este fff mare ,din păcate . Sa te bucuri de banii poporului tău ,asta cred că trebuie plătite toate cândva ..
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Steve

Acum 2 săptămâni

In 2 luni sper ca sibienii sa mearga la vot sa scapam de culoarea galbena in Sibiu.
Raspunde

Muresan

Acum 2 săptămâni

NNici matale nu vei primi votul meu!
Raspunde

Xx

Acum 1 săptămână

(Acest mesaj a fost moderat din cauza limbajului care incită la ură)

Raspunde