Un sibian în vârstă de 58 de ani beat și fără permis a fost prins duminică după amiază de polițiștii sibieni la un cotrol de rutină, pe strada Nicole Teclu din Sibiu.
„La data de 21 aprilie a.c., în jurul orei 17.30, în municipiul Sibiu, polițiștii Biroului de Ordine Publică Sibiu au oprit pentru control un autoturism condus pe strada Nicolae Teclu de către un sibian în vârstă de 58 de ani” anunță luni reprezentanții IPJ Sibiu.
Din verificările efectuate de către polițiști a rezultat faptul că bărbatul nu deține dreptul de a conduce autovehicule pe drumurile publice.
De asemenea, testarea alcoolscopică a celui aflat la volan a indicat un rezultat de 0,83 mg/l alcool pur în aerul expirat, bărbatul fiind însoțit la o unitate medicală unde i s-au recoltat probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei în sânge.
În cauză, polițiștii au deschis un dosar penal în care se efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducere fără permis, respectiv conducere sub influența alcoolului.
foto ilustrativa arhiva TS
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Vizualizari: 821


Ultimele comentarii
Acum 1 oră
Florin alexandru
Acum 1 oră
Till Eulenspiegel
Acum 2 ore
Sparrow
Acum 3 ore
Marti
Acum 5 ore
Newman