Miercuri,
19.06.2024
Cer Senin
Acum
17°C

Primăria Sibiu, la pariuri: Astrid Fodor văzută câștigătoare fără emoții. Bibu, cotă de 6.5

Primăria Sibiu, la pariuri: Astrid Fodor văzută câștigătoare fără emoții. Bibu, cotă de 6.5

Actualul primar al Sibiului, Astrid Fodor, are toate șansele să câștige din nou alegerile locale, conform caselor de pariuri.

Fodor e cotată la 1.10 să câștige din nou Primăria Sibiu. Asta înseamnă că la 100 de lei pariați pe victoria ei în alegeri poți câștiga în plus, pe lângă suma pariată, doar 10 lei.
Casa Pariurilor propune un pariu legat de alegerile locale din Sibiu, iar după Fodor, cele mai mari șanse le-ar avea Adrian Bibu, candidatul PNL. El are o cotă de 6.50, destul de apropiată de cea a candidatului ADU, Ruxandra Cibu Deaconu (9.0).

Lucian Găvozdea, candidat independent, e văzut cu șanse considerabil mai mari decât ale candidatului PSD, Florian Giubega, însă e departe de a fi văzut ca favorit al alegerilor. Giubega e creditat cu o cotă de 500, iar Găvozdea cu 100.

În cazul Primăriei București, primarul Nicușor Dan are șanse mai mici decât Fodor să câștige din nou alegerile. Dan e creditat cu o cotă de 1.44. Îl urmează Gabriela Firea (3.33), Cristian Popescu Piedone (11.00) și Sebastian Burduja (33.00). Candidații AUR (Mihai Enache) și SOS (Diana Iovanovici Șoșoacă) au cota 777.0, respectiv 1111.0.

Astfel, dacă cineva ar paria că Diana Șoșoacă va câștiga Primăria Capitalei și acest lucru chiar s-ar întâmpla câștigul ar fi de 111.000 de lei, la 100 de lei pariați.

Sunt 9 candidați pentru Primăria Sibiu, însă doar 5 sunt prinși în pariul amintit mai sus.

Candidații pentru Primăria Sibiu sunt: Astrid Fodor (FDGR), Adrian Bibu (PNL), Florian Giubega (PSD), Ruxandra Cibu Deaconu (Alianța Dreapta Unită), Sebastian Suciu (Alianța pentru Unirea Românilor), Ciprian Faraon (Partidul Umanist Social Liberal), Cristian Marinescu (Partidul Patrioților), Ioan Ștefan Zară (Partidul Ecologist Român) și Alexandru Găvozdea (independent).  

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

33 comentarii

Munteanu

Acum 4 săptămâni

Să speram că e doar un pariu și că Dna o sa se retragă sa se ocupe de grădiniță cu flori, să facă dulcețuri, șerbeturi și prăjituri așa cum fac săsoaicele.
Raspunde

Câmpeanu

Acum 4 săptămâni

Sibiul chiar arată ca o grădină cu flori! Succes în continuare doamna Fodor! Să vă ocupați sănătoasă în continuare de grădina noastră!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Nu se retrage Fodor, ieșim noi la vot

Acum 4 săptămâni

De ce trebuie să așteptăm să se retragă cineva când putem să mergem la vot? Acum patru ani, Fodor a câștigat cu 20.000 de voturi. Sunt 130.000 de sibieni cu drept de vot. Matematică, nu usturoi! Și dacă primește aceleași voturi (ceea ce e greu de crezut) restul voturilor sunt peste 100.000. Adrian Bibu sau Ruxandra Cibu Deaconu o pot învinge fără discuție, dacă sibienii se pun în mișcare.
Raspunde

@campeanu

Acum 4 săptămâni

Cred că nu știi ce e aia o gradina. Dar dacă asta e părerea matale, votul e liber. Pune stampila. Dar ma gândesc ce dulcețuri bune ar putea face ..
Raspunde

Câmpeanu

Acum 4 săptămâni

Cu Bibu și Cibu nu poți minți sibienii..Tot la un procent penibil ajungi...Iar cu ochelari de cal nu vezi nici pădurea, darămite grădina sibiană!
Raspunde

Gogu

Acum 4 săptămâni

O pot învinge la popice sau badminton.....as paria ca Bibu + Cibu, nu iau, nici macar 30% din voturile pt. Fodor.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Kokos

Acum 4 săptămâni

@gogu Țin pariul: eu zic că Cibu+Bibu iau mai multe voturi împreună decât Fodor!
Raspunde

Pastor marginas

Acum 4 săptămâni

Asta e nivelul la care am ajuns dupa 8-10 ani de domnie fodoristaneza...o cota la casele de pariuri, atat conteaza votul sibienilor.
Raspunde

Popa de Treflă

Acum 4 săptămâni

Păstoraș iar na-i avut răbdare să citești tot materialul! Suntem comparați cu capitala! Ce te deranjează? Că am fost si capitală, culturala dar europeană!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Pastor marginas

Acum 4 săptămâni

Popica draga...a fi comparati cu capitala nu este o lauda!! hai pa
Raspunde

Cornel Sibianul

Acum 4 săptămâni

Alin Bratu, titulatura oficială a partidului condus de facto de infractorul Dan Voiculescu este Partidul Umanist Social Liberal. Ai memorie cam scurtă!
Raspunde

Carcotasul

Acum 4 săptămâni

Mai du-te, mă! Ce treabă ai cu Felix motanu'?
Raspunde

Frăția valahă eliberatoare a Sibiului dacic

Acum 4 săptămâni

Domnul Marinescu va fi marele castigator al alegerilor, chiar daca i se vor fura 99% din voturi, tot va invinge fortele straine ale raului!
Raspunde

Decebal cu părul Vâlvoi

Acum 4 săptămâni

Nici măcar Marinescu nu crede că va câștiga alegerile pt primar! Este visul urât al sibienilor...
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

@T.S.

Acum 4 săptămâni

aveti grija, ca ati publicat o poza a "catindatei" pensionate nephotoshopata, in care ridurile, normale oricarui pensionar de 71 de ani, se vad in toata splendoarea! Sa nu va dea in judecata pentru ca-i afectati imaginea aia falsificata de pe panourile electorale.
Raspunde

Voma

Acum 4 săptămâni

Bună asta, buna bună.
Raspunde

Gerlinde von Valea Aurie

Acum 4 săptămâni

Doamna Fodor, te votam, te votam tot neamul, ca sa moara de necaz Bibu si Cimpeanu! Niciodata primar valah ortodox in burgul nostru saxon!
Raspunde

Jurgen

Acum 4 săptămâni

L-am avut pe Condurat! Și ne-a fost îndeajuns! Condurat destul sibienii...
Raspunde

Constantin

Acum 4 săptămâni

Să o ajutăm pe doamna Fodor să-și savureze în liniște pensia, alături de nepoți. Merită asta, pentru ce a făcut în Sibiu. Iar la primărie ar trebui să susținem toți un candidat cu șanse reale să facă asta.
Raspunde

Costel

Acum 4 săptămâni

Constantine, Constantine...Ce minciuni mai scoți din tine!...Și mai este și o zi de sărbătoare, da nici în ... freză nu te doare!...
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Emil

Acum 4 săptămâni

Aparatul de propaganda al crimei organizate statale a regizat campania electorala in asa fel incat sa para ca este vot real, nu aranjat. https://www.stiripesurse.ro/ponta-spune-ca-deja-se-cunoaste-cine-va-iesi-castigator-la-alegerile-lecale-batalia-de-la-prezindentiale-va-fi-mai-puternica-decat-cea-din-9-iunie_3324507.html
Raspunde

Steve

Acum 4 săptămâni

La vot oameni buni ca daca nu ajungem teleormanul transilvaniei.
Raspunde

Pariem pe Bibu

Acum 4 săptămâni

Cel mai logic ar fi sa pariem pe Bibu, pe bune, la casele de pariuri! Are o cota buna, iesim si noi la vot, daca tot am pariat, iar daca castiga, ar fi o ocazie sa castigam si noi ceva. Cashhhhh
Raspunde

Ogică

Acum 4 săptămâni

Pariați pe Bibu și toți șarlatanii imobiliari și nu numai, vor fi în extaz! Succes la cashhh-ul...electoral! Asta vă dadea și PSD-ul...găleți roșii...cu ulei de proastă calitate!!!
Raspunde

Alzara 1918

Acum 4 săptămâni

Nu vă mai văitați ! Uitați -vă ce am produs noi , valahii din Sibiu : -Bibu , pe care nu-l votează nici liberalii ( de fapt și scaunul dnei Câmpeanu e predat PSD-ului …) - PSD Sibiu nu a propus niciun candidat eligibil ( deși “ patronează “ Universitatea , Mitropolia …) venind cu un necunoscut din Horezu- Vâlcea ! - # rezist propune două persoane ( Cibin și Gavizdea ) pentru canibalizare - Dr Suciu ( doctor în științe medicale ) - stigmatizat de apartenența la un partid neprizabil . Deci : continuitate cu un CL care asigură o majoritate consistentă și responsabilă/obedientă ( PSD - PNL - FDGR ) .
Raspunde

Leo

Acum 4 săptămâni

Eu fac pariu cu o cotă de 10:00 că, CASA PARIURILOR nu prinde anul 2024 și va intra în faliment ! Your fate is Fix !
Raspunde

Leo

Acum 4 săptămâni

(Acest mesaj a fost moderat din cauza limbajului care incită la ură)

Raspunde

Sonia Ticlăzău

Acum 4 săptămâni

(Acest mesaj a fost șters din cauza limbajului licențios)

Raspunde

Curios

Acum 4 săptămâni

Îmi explică și mie cum e cu cotele astea? Găvozdea are 100, Giubega 500, teoretic iei mai mulți bani pe ei decât pe Fodor ( 1.10) Bibu (6.5) sau Cibu Deaconu (9)
Raspunde

HBomb

Acum 4 săptămâni

Pentru cine nu are idee despre cum funcționează o casă de pariuri: pariorii îți dau o cotă mai bună pe candidații care nu au șanse, fiindcă probabilitatea ca aceștia să câștige este mai mică, deci pariorii nu îți vor plăti sumele mari cu care îți iau ochii. Cota cea mai mică reflectă șansele cele mai mari pentru candidați.
Raspunde

Kokos

Acum 4 săptămâni

Pai poti sa te duci sa pui 100 lei pe Gavozdea si speri ca iei 10000 lei , dar sunt bani aruncati pe fereastra , sau sa pui 100 lei pe Fodor si sa iei 110 lei , dar aia 10 lei sunt 99.9% siguri.
Raspunde

Leo 2 sau 3 ?

Acum 4 săptămâni

De ce nu afișați acel comentariu al Lui Leo dar nu acel Leo cu comentariul Casa Pariurilor! Vrem comentariul lui Leo care nu are adresa de email a lui Leonard ! Ne jucăm de-a puterea domnilor de la redacția Turnul Sfatului ? Cum este posibil ca altcineva să denigreze o persoană! V-ați plictisit ? Vreți Show ? O să vă dăm show dacă nu ați avut până acum ! Încetați să denigrați persoane fără cunoștință de cauză! Otherwise , we all perish ! Vreau și eu să știu cine a scris în numele meu ?
Raspunde

Ion

Acum 3 săptămâni

Firește că sunt bani buni de luat din abonamentele elevilor și studenților, pentru campanie și nu numai. Se pun piedici ajutorului cu transportul local oferit elevilor și studenților, îngreunând afacerea. Instituțiile implicate au găsit o procedură să ciupească ceva! Ce urât! Mă îndoiesc că la alegeri, tinerii studenți, le vor ștampila poza de profil. Mâine, vine rândul tinerilor să conducă, își vor aminti?

Raspunde