Academia Forțelor Terestre „Nicolae Bălcescu” din Sibiu este în doliu. Reprezentanții acesteia au făcut public decesul caporalului clasa a II-a Vasile Florian Mormonea, care le-a fost coleg timp de 17 ani. Moartea acestuia a venit mult prea devreme, militarul având doar 40 de ani. Mai jos publicăm, integral, mesajul celor de la Academia Forțelor Terestre.
„Cu profundă tristețe facem cunoscută trecerea la cele veșnice a cap. II Vasile-Florian Mormonea, care la vârsta de 40 de ani a lăsat în urmă un gol imens în inimile celor care l-au cunoscut.
De-a lungul celor 17 ani în care ne-a fost coleg în Academia Forțelor Terestre „Nicolae Bălcescu” din Sibiu, ca sanitar în cadrul cabinetului medical, Florian a dat dovadă mereu de profesionalism, integritate și empatie.
Suntem alături de familia îndoliată căreia îi transmitem întreaga noastră compasiune.
Dumnezeu să te odihnească în pace, Florian!”
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: Vasile Florian Mormonea , deces aft ,
Vizualizari: 4214
Ultimele comentarii
Acum 6 ore
Q
Acum 6 ore
Newman
Acum 6 ore
Ron
Acum 7 ore
Eu
Acum 7 ore
Emil