Temperaturile diurne vor înregistra o creștere, iar vremea va fi relativ caldă pentru această dată, anunță meteorologii sibieni în prognoza de marți, 26 noiembrie.
”Cerul va fi variabil, temporar noros. Izolat se vor semnala precipitații mixte slabe, în special la munte, și vor fi condiții de polei. Vântul va sufla slab și moderat, cu ușoare intensificări pe crestele montane. Temperaturile maxime se vor încadra între 10 și 12 grade, iar cele minime între 1 și 3 grade. Pe arii restrânse se va semnala ceață”, se precizează în prognoză.
Marți, vor fi la Sibiu între 2 și 11 grade Celsius, la Dumbrăveni vor fi între 1 și 10 grade, la Boița vor fi între 3 și 12 grade, la Păltiniș vor fi între -1 și 9 grade Celsius, iar la Bâlea Lac vor fi între -4 și 5 grade Celsius.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Vizualizari: 804
Ultimele comentarii
Acum 1 oră
Ban Cher
Acum 1 oră
Sibian
Acum 1 oră
Ovidiu
Acum 1 oră
Cetatean
Acum 2 ore
Ion Iliescu (RIP)