UPDATE: Polițiștii sibieni transmit că femeia a fost găsită în cursul nopții, fiind încredințată familiei. Nu a fost victima niciunei infracțiuni.
Vă reamintim că aceasta a fost dată dispărută de soțul ei, după ce a plecat să plimbe câinele și nu s-a mai întors.
Știre iniâială: Poliţiştii sibieni caută o femeie în vârstă de 56 de ani care a plecat de la domiciliu într-o direcție necunoscută.
Persoanele ce pot oferi informaţii care să conducă la depistarea acesteia sunt rugate să contacteze cea mai apropiată unitate de poliţie sau să apeleze gratuit numărul unic pentru situații de urgenţă 112.
”La data de 18 decembrie, în jurul orei 21.00, polițiștii sibieni au fost sesizați de către un bărbat cu privire la faptul că, la aceeași dată, în jurul orei 17.30, soția sa, RADU MINERVA ELENA, în vârstă de 56 de ani , a plecat de la domiciliu, din municipiul Sibiu, pentru a plimba câinele (negru, talie mică) și nu a mai revenit acasă”, anunță IPJ Sibiu.
Semnalmente: 170 cm înălțime, 86 kg, ochi căprui, păr șaten - cărunt, lung, prins la spate.
În momentul plecării, femeia purta o jachetă neagră, bluză neagră, pantaloni negri și încălțăminte de culoare gri.
Nu se cunosc eventuale semne particulare.
Cetăţenii care pot oferi informaţii despre această femeie sunt rugați să contacteze cea mai apropiată unitate de poliţie sau să apeleze gratuit numărul unic pentru situații de urgenţă 112.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Ultimele comentarii
Acum 4 minute
Dedicații, ministere, afaceri...
Acum 9 minute
Sandokan
Acum 14 minute
Alt cetățean
Acum 21 minute
Bravo
Acum 40 minute
D.M.