Vremea va fi caldă pentru această perioadă, însă local, în județ, va ninge dimineața, anunță meteorologii sibieni în prognoza de vineri, 20 decembrie.
”În cursul zilei cerul va fi variabil, mai mult noros în cursul serii și al nopții. Pe arii relativ extinse se vor semnala precipitații mixte, predominant sub formă de ploaie, iar spre dimineață temporar și sub formă de lapoviță și ninsoare. La munte ziua vor fi precipitații mixte, iar noaptea vor predomina ninsorile. Vântul va sufla slab și moderat, cu unele intensificări în zonele montane înalte, iar noaptea trecător și în zonele joase. Temperaturile maxime se vor încadra între 8 și 11 grade, iar cele minime între 1 și 3 grade. În cursul dimineții pe arii restrânse în zonele joase se va semnala ceață”, se precizează în prognoza Centrului Meteorologic Transilvania Sud Sibiu.
Joi, la ora 08, stratul de zăpadă prezent doar la munte, măsura 57 cm la Bâlea Lac și 20 cm la Păltiniș, mai consistent față de zilele precedente.
STAȚIA TEMPERATURI MAXIME (grade) TEMPERATURI MINIME (grade)
SIBIU 10 2
DUMBRĂVENI 8 3
BOITA 11 1
PĂLTINIȘ 8 -3
BÂLEA-LAC 3 -6
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Vizualizari: 688


Ultimele comentarii
Acum 8 ore
Mesterul dupe net
Acum 8 ore
Emil
Acum 8 ore
Sibian
Acum 9 ore
Lucrul bine facut - NOT
Acum 9 ore
Asdfasdf