FC Hermannstadt a pierdut duminică meciul jucat acasă în fața Gloriei Buzău, cu scoul de 2 la 0. În urma acestui rezultat buzoienii au reușit să scape de ultima poziție a clasamentului.
Meciul FC Hermannstadt – Gloria Buzău a fost marcat de vremea capricioasă, care a alternat câteva raze de soare în prima repriză cu ninsoarea abundentă din repriza a doua. Înghețați și timorați, fotbaliștii conduși de Marius Măldărășanu au fost departe de cel mai bun fotbal al lor.
Cele două goluri ale partidei au fost marcate de Brobbey în prima repriză, minutele 10 și 45. FC Hermannstadt a dominat a doua repriză, sperând la o posibilă egalare, însă buzoienii au stat bine în teren. Șansele de a marca au fost rare și confuze pentru sibieni.
În urma acestui rezultat FC Hermannstadt rămâne pe prima poziție a clasamentului în play-out, cu 25 de puncte cumulate, însă mai are doar un punct avans în fața Petrolului Ploiești, care a câștigat acasă acasă cu Sepsi.
FC Hermannstadt și Petrolul Ploiești se vor întâlni în etapa următoare, vineri, tot pe Stadionul Municipal din Sibiu.
Foto: Captură Digisport1
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: FC Hermannstadt , fotbal sibiu , fotbal , liga I
Vizualizari: 1961
Ultimele comentarii
Acum 57 minute
Popescu Ion
Acum 1 oră
Sodolescu Raluca
Acum 2 ore
Cibi
Acum 2 ore
Mora
Acum 2 ore
Sibianul comentator