Marți,
25.11.2025
Cer Senin
Acum
10°C

Un bărbat din Cisnădie a ajuns la spital după ce a fost lovit de o mașină în timp ce se deplasa pe carosabil

Un bărbat din Cisnădie a ajuns la spital după ce a fost lovit de o mașină în timp ce se deplasa pe carosabil
Foto: ISU Sibiu

Un bărbat din Cisnădie a fost acroșat, vineri noaptea, de un automobil în timp ce sedeplasa pe partea carosabilă, pe drumul județean între Orlat și Cristian. Acesta a fost dus la spital.

Potrivit polițiștilor de la Serviciul Rutier Sibiu, accidentul s-a produs pe DJ106E, între localitățile Orlat și Cristian. „Din primele verificări efectuate a rezultat că în timp ce conducea un autoturism pe direcția Orlat-Cristian, un tânăr în vârstă de 20 de ani a acroșat un pieton, bărbat de 52 de ani din Cisnădie, care se  deplasa pe partea carosabilă a drumului”, a transmis IPJ Sibiu.

În urma accidentului rutier, pietonul a suferit vătămări corporale grave și a fost transportat la spital.

Un echipaj SMURD cu medic a intervenit de urgență. Potrivit medicilor, bărbatul a suferit un grav traumatism la picior. Acesta a fost transportat la UPU Sibiu, inconștient. 

Vineri noaptea, traficul în zonă a fost blocat timp de aproximativ jumătate de oră.

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi

Vizualizari: 937

Ion Surdu

de Ion Surdu

Redactor

Comentarii

0 comentarii

Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus