Trei persoane au fost rănite într-un accident petrecut miercuri pe DJ 106, în zona localitații Ruja, anunță Elena Welter, purtător de cuvânt al Poliției Sibiu.
„Din primele cercetari efectuate rezultă că, în timp ce conducea un autoturism dinspre Ruja spre Agnita, un bărbat de 44 de ani din Iacobeni a efectuat manevra de depășire fără să se asigure și a intrat în coliziune frontală cu un autoturism condus din sens opus de către un bărbat de 68 de ani, din Agnita. În urma coliziunii a rezultat rănirea celor doi șoferi și a unui pasager, aceștia fiind transportați la spital pentru îngrijiri medicale,” transmite sursa citată.
La ora redactării acestui material, traficul este blocat.
Salvatorii intervin cu două echipaje SMURD dintre care unul cu medic și o autospecială de stingere cu modul de descarcerare), iar Ambulanța Sibiu a trimis două echipaje, unul cu medic și unul de tip B. La fața locului intervine și elicopterul SMURD Brașov.
Un bărbat de aproximativ 44 de ani a fost găsit încarcerat, cu multiple fracturi. Aceasta a fost preluat de elicopterul SMURD. Un alt bărbat în vârstă de aproximativ 68 de ani cu traumatism toracic a fost preluat de echipajul ambulanței, iar cea de-a treia victimă a fost dusă la spitalul din Agnita de alți participanți la trafic înainte de sosirea forțelor de intervenție.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Alătură-te comunității
2 răspunsuri
-
politia e absenta si aici….si as spune și Rar-ul
dacă mergi în afara cu 80-90 cât ar fii maxim pt un asemnea DJ si 55 în localitate,ești depășit de 99%dintre șoferi ,care evident merg mult mai rapid,unii dintre ei conducând cu viteza niște cavouri pe 4 roti la care nimic nu corespunde,după norii pe care ii lasă
Toate comentariile sunt moderate de către redactorii TS, înainte de publicarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv/licențios sau informațiile false. Mulțumim.
Biserica Azilului din prezent nu este cea din sec. XIII, aia a disparut de mult. Nu mai scrieti prostii. Actuala…
Sunt activi la raspunsuri trambitasii filarmonicii. Ei si seful lor ar trebui sa raspunda si penal si material.
Unde pot face permis de pescuit la sibiu
Superb!
Monumentul Iresponsabilității șirului de administrații post ‘89 .














Lasă un răspuns