Vineri,
12.09.2025
Ploi Moderate
Acum
17°C

Schomers a venit din Kuweit pentru CSU Sibiu. Primul meci din presezon

Schomers a venit din Kuweit pentru CSU Sibiu. Primul meci din presezon

Peter Schomers, fostul antrenor principal al CSU Sibiu, va fi alături de echipă în primul meci de pregătire pentru viitorul sezon la baschet.

BC CSU Sibiu joacă astăzi, de la ora 19:00, primul meci de pregătire, în actuala formulă. Galben-albaștri vor juca în compania semifinalistei campionatului Serbiei și a Ligii Adriatice 2, Borac Cacak. Echipa sibiană va avea un susținător important în sală, în persoana lui Peter Schomers, fostul antrenor principal în perioada 2007-2009. Schomers este în prezent antrenor în Kuweit.

Baschetbaliștii sibieni au efectuat primele antrenamente în Serbia, la Zlatibor, iar în această seară, de la ora 19:00 își vor testa forța ca echipă, pentru prima dată în noua formulă. La partida din această seară cu cei de la Borac Cacak vor absenta însă Chris Cooper și Isaiah Philmore.

Pe 3 septembrie CSU SIbiu va juca și cu slovenii de la Krka, câștigătoarea competiției Adriatic League 2.

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi

Ion Surdu

de Ion Surdu

Redactor

Comentarii

0 comentarii

Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus