Sâmbătă,
28.01.2023
Ceata
Acum
-1°C

Basescu la Sibiu. Fara Johannis, dar cu Junii si o formatie pop

Junii Sibiului şi o formaţie pop îl vor asista pe preşedintele Traian Băsescu la mitingul din Sibiu, din 15 noiembrue. Democrat-liberalii sibieni au declarat astăzi că nu s-a luat încă legătura cu primarul Klaus Johannis pentru o întâlnire a acestuia cu preşedintele. "Pe 15 noiembrie preşedintele Traian Băsescu va fi la Sibiu, aici va fi ultimul său miting din această campanie electorală, înainte de alegerile din 22 noiembrie. Noi preconizăm că vor fi în Piaţa Mare 10.000 de sibieni. Programul preşedintelui ne va fi prezentat în zilele următoare şi dacă pe agenda celor doi (Johannis şi Băsescu n.r.) va fi găsit loc, probabil că se vor întâlni. (...) Va fi un spectacol în care i-am invitat pe Junii Sibiului, cu doi, trei invitaţi de-ai lor şi suntem în discuţii cu o trupă de muzică pop. Să vedem aici dacă putem găsi calea concilierii directe, dacă programul le permite să vină", a declarat preşedintele PD-L Sibiu, Ion Ariton.

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Comentarii

36 comentarii

XYZ

Acum 13 ani

Vine junghiul la Sibiu! S-o creada ei, auzi, 10 000 de sibieni! ?!?!??! ... poate vreo 100 de gura casca, restul membri autocaristi de partid PD-L. Ca asa se fac mitingurile electorale. BASESCU, avem o idee de slogan de campanie pt tine... LASA-NE!!!!
Raspunde

krauss

Acum 13 ani

Stati la Bucuresti domnule Basescu ca nu avem nevoie de domnia voastra la Sibiu. Sa traiti bine domnule Basescu cu toti cei din PD/PCR, ca suntem lamuriti ce mult bine ati facut romaniei. Cu stima un fost votant al domniei voastre.
Raspunde

sibian

Acum 13 ani

interziceti autocarele in Sibiu in 15 si basescu va fi singur cu 10 PDL-isti
Raspunde

...

Acum 13 ani

chioruleee stai mai bine si aranjaza-ti suvita la cotroceni..
Raspunde

VIVA BASESCU, JOS MAFIA LUI JOHANNIS!

Acum 13 ani

Bai papagalii PSD–ului si PNL–ului, nu realizati ca voi va cititi singuri comentariile voastre idioate si poate doar cateva zeci de curiosi, in timp ce, la Sibiu, Basescu va fi intampinat de mii de simpatizanti, care nici macar nu citesc porcariile voastre de aici? Parca revad mobilizarea pentru miting pro–Johannis prin flash–mob,tot creatia voastra, cand s–au adunat in Piata Mare cinci gorobeti cu moace de prosti! Hi,hi,hi...Hai, pa, ne vedem la miting!
Raspunde

jan ciocan

Acum 13 ani

looooooser
Raspunde

smart guy

Acum 13 ani

Raspunde

smart guy

Acum 13 ani

asa zic si eu ca sasu e looser in fata lu base.sa se gate naibi cu alegerile sa iasa presedinte si sa ne punem pe facut lovele ca in alianta nu se face banu ca e prea multi la combinatie
Raspunde

heptagon

Acum 13 ani

aici ar putea puncta puternic d-nul Johannis daca ar arata ca pentru el functia de primar este mai presus decat orgoliul personal si l-ar primi pe presedinte cum se cuvine in urbea lui Hermann; ar fi si diplomatic pentru ca actualul presedinte ar putea fi si viitorul, nu se stie!
Raspunde

soferu

Acum 13 ani

In Sibiu ai pierdut electoratul, măi Base nici primarul nu se va intalni cu tine. eu spun sa pleci de la COTROCENI pentru ROMANIA, ai face un gest onorabil pentru romani.
Raspunde

soferu

Acum 13 ani

poate aduci iara ca in IASI autocare din 4-5 judete sa se vada ca maram ai sustinatori. ESTI PA !!! JOS BASESCU, ne-am saturat de minciuni si de haos in tara. Prin ce faci cu prim-ministrul se vede ca nu ti cont de nimik. Oamenii din 1989 s-au sacrificat pt. LIBERTATE !!! JOS COMUNISMUL !!!
Raspunde

1man

Acum 13 ani

Ce draq sa faca basexu la Sibiu? Asta-i banc?! hehehehehe...
Raspunde

je

Acum 13 ani

Fratilor, fereasca sfantu' sa il avem din nou la conducere pe acest papagal cu privirea crucis. Sper din tot sufletul ca sibienii sa nu puna din nou botul la povestile dansului de adormit copii.
Raspunde

sibianu

Acum 13 ani

Sunteti fara educatiese vede ca sunteti neaveniti in SIBIUpacat de singele varsat cu asta am spus tot
Raspunde

a

Acum 13 ani

JOS CIUMA PORTOCALIE
Raspunde

b

Acum 13 ani

Jos Basescu
Raspunde

Vanghelie

Acum 13 ani

este cert motivul pentru care ex-presedintele Romaniei, nicolae ceausescu a ales Sibul pentru fiul sau nicu ceausescu. Era vorba de siguranta, deoarece sibiul si majoritatea celor care locuiesc in sibiu - votantii Germaniei, tradatorii de neam si tara- fac parte din ciuma rosie; comunisti -tradatori,tigani, ciobani, intr-un cuvant-gunoaie, slugile si asistatii europei, care dupa anul 2000 au pus umarul impreuna cu tatucul lor iohANNUS la subminarea sibiului si a tarii. Sibiul dator ca si ROMANIA pentru 50 de ani. La puscarie eroul ROMANIEI iohANNUS, trihenea, cInDrEa/balasoiu/Banciu,CARABULEA, STIRBET, CAzAn, Neagu, eroul ROMANIEI /AritoN. Veti primi voturi pentru parastasul vostru. ADIO COMUNISTI IMPUTITI
Raspunde

mau

Acum 13 ani

ba vanghelie sa ti-o dam la M..e toti votantii lui Klaus.
Raspunde

EU

Acum 13 ani

BAse, stai tata cu nutzi la Bucuresti ca la Sibiu e frig si racesti... PS Sibienii in data de 15 vor face cu totul altceva decat sa asculte minciuni si poulara in piatza ...au trecut vremurile astea
Raspunde

vasi

Acum 13 ani

in 15 nov basexu face cinste in piata mare(din banii nostri)asa ca toti pupincuristii fuga la una mica......
Raspunde

SIBIENI,DESTEPTATI-VA!

Acum 13 ani

VOTATI" DA "LA REFERENDUM! "NU" PENTRU BASESCU!!!
Raspunde

JOS BASESCU

Acum 13 ani

Votati orice DAR NU BASESCU !!!
Raspunde

mephisto

Acum 13 ani

pt.vasi. cotizati la pdl,stimabile? nu vad cum ar putea altfel sa faca cinste pe banii dv.
Raspunde

mika

Acum 13 ani

ce as vrea sa se trezeasca basescu in piata numai cu ciocoflenderii care il insotesc de obicei .
Raspunde

Iuli

Acum 13 ani

Cotizantii PDL sunt "directorii numiti" dupa "MERITELE DEOSEBITE" pe care le au la partid. TRAIASCA HOTIA!!!
Raspunde

vlad

Acum 13 ani

1 la mana, fratilor, scrieti "noiembrie", ce naiba:)) si 2 , base e bun ca si camarad de pahar,dar ca presedinte nu prea:D
Raspunde

lica

Acum 13 ani

ramai la bucale ,,escu,, .hooooooo miticaaaaa!
Raspunde

JOS BASESCU

Acum 13 ani

TREBUIE DAT FOC LA BASESCU SI PARTIDUL LUI LA SIBIU
Raspunde

JOS PD-L

Acum 13 ani

TREBUIE TRANSFORMAT SIBIUL IN 21 12 1989 SA DISPARA MAFIOTI DIN PD-L
Raspunde

PD-L SAU PCR

Acum 13 ani

TRAIAN BASESCU ORI CEAUSESCU TOT UNAI
Raspunde

ANDRADA

Acum 13 ani

haideti cu totii sa-i aratam ce credem sincer despre el!huo!
Raspunde

Anndra

Acum 13 ani

D-lor nu realizati ca partidul PSD la vrut pe Johannis prim ministru doar pentru ca stiau ca o sa castige foarte multi simpatizanti din partea celor care stiu ce a facut Johannis la sibiu?,totul este un scenariu gandit si pus bine la punct de catre d-nul Geoana,nu va lasati indusi in eroare de acest lucru.
Raspunde