Sâmbătă,
25.09.2021
Ploi Scurte
Acum
12°C

Johannis a petrecut revelionul la sediul FDGR si nu a mai avut obisnuitul discurs de an nou

Primarul Sibiului, Klaus Johannis a petrecut Revelionul la sediul Forumului Democrat al Germanilor din România la doi paşi de Piaţa Mare, însă nu a venit pe scenă pentru obişnuitul său discurs de an nou. Pentru prima dată în ultimii patru ani, primarul Klaus Iohannis nu a mai fost prezent în Piaţa Mare să le ureze petrecăreţilor an nou fericit, scrie Agerpres.
Peste 3.000 de sibieni şi-au petrecut Revelionul în ploaie, în Piaţa Mare din centrul oraşului, unde au cântat şi au dansat pe ritmurile formaţiilor Riff şi Hi-Q. Miile de sibieni, care au admirat jocurile de artificii de sub umbrele, s-au bucurat de concertele gratuite oferite de primărie, cu un buget de criză de numai 20.000 de euro. Starea economiei nu a fost uitată nici în noaptea dintre ani, când unii sibieni din Piaţa Mare au avut urări anti-criză.

Comentarii

29 comentarii

sibian

Acum 11 ani

oare de ce ? ...oare de teama de a nu fi huiduit ?
Raspunde

z

Acum 11 ani

nu ne intereseaza premierul mafiotilor,klovn ciolhannis...
Raspunde

:)

Acum 11 ani

pai trebuie sa scrie despre el pt ca asta e ziarul primieriei, klovnul e seful lor... ma mir totusi cum de nu au aparut inca naivi si idiotzii care vorbesc despre primarul asta de parca ar fi Sfanta Maria preacuvioasa si facatoarea de minuni si toate cele...
Raspunde

Ana

Acum 11 ani

Poftim,ii spun eu d-lui Iohannis La multi ani! Nu sunt din Sibiu,sunt de la tara,dar am prietenii care admira Sibiul,de cate ori il viziteaza,sunt oripilata de faptul ca sunteti nemultumiti de felul in care arata orasul vostru,poate ajunge un PDL-ist primar, si atunci sa vezi...
Raspunde

Klaus Johannis

Acum 11 ani

Eu sunt oripilat ca scrieti despre fleacuri, in timp ce am primit a unsprezecea scrisoare de amenintare si teroristii arabi se plimba pe strada mea!
Raspunde

pt ana

Acum 11 ani

ana nu te baga in ce nu sti ca habar nu ai, nici macar nu ai drept de vot in sibiu... asa ca lasa-ne cu ale noastre iar tu vezi-tzi de coada vacii pe acolo pe la tzara
Raspunde

Omu' lu' Ana

Acum 11 ani

mai du-te buey in PLM, ca sa te linistesti odata!
Raspunde

florin

Acum 11 ani

dapai va ganditi ca poate n-a avut chef sa-si petreaca anul nou cu voi?
Raspunde

Agatha

Acum 11 ani

D-le " sibianu", pe langa faptul ca esti agramat, ai o problema de perceptie: NU Johannis este de vina pentru esecurile tale personale. Omul face revelionul CU CINE VREA, si nu este dator sa iti dea tie explicatii. Apropos, ... tu cu cine ai facut revelionul?
Raspunde

eu

Acum 11 ani

"La multi Ani" domnule iohannis
Raspunde

ionica

Acum 11 ani

..poate nu a avut chef sa fie huiduit de asa numiti sibienu care nu stiu altceva sa faca .. decat sa huiduie..)) da-ti mai flacai..
Raspunde

popo marinarul

Acum 11 ani

anus nou fericit, domnule iohANUS! PRIETENII STIU DE CE...
Raspunde

Ana

Acum 11 ani

Sunt de la tara,dar nu imi este rusine.Nu imi este rusine nici de coada vacii,sunt in stare sa mulg si vaca,stiu sa intru si pe internet,dar tu mai "sibianule",stai prost cu multe,mai ales cu bunul simt.Pe tine te-a educat cineva,ti-a vorbit cineva de respect,de bun simt, de omenie?...eu cred ca nu.Daca nu traim in tara "dictatorului",atunci fiecare avem dreptul la opinie,fiecare admiram ce ne place,fiecare ne exprimam dupa cum gandim, indiferent ca suntem de la tara sau de la oras.
Raspunde

stupid people

Acum 11 ani

nu vreti sa vina primaru sa va dea papa cu lingurita si sa va faca curat in casa?vai de steaua noastra
Raspunde

prim-ministru

Acum 11 ani

sa faca drumurile , ca-i datoria lui si mai da-l in PLM de sas prost. m-am saturat de el si fitzele lui, cat si de idioti fanatizati care-l ridica in slavi pentru tot felul de fleacuri!
Raspunde

cornel

Acum 11 ani

Dragi jurnalisti,ar trebui sa va informati din 3 surse inainte sa publicati ceva.Dl.primar a sarbatorit revelionul la cel mai tare hotel din Sibiu(chiar si continuarea revului).Astept sa verificati si rectificati.
Raspunde

sursa sigura

Acum 11 ani

Confirm cele afirmate de cornel (IP 92.82.89.92), primarul a petrecut la hotel cu oamenii, in timpul petrecerii a facut o placuta surpriza si a supt pu1a la toti invitatii, ca sa ne mearga bine la toti!
Raspunde

Boschetarul

Acum 11 ani

Poate sa pegtreaca oriunde vrea, are o multime de case, desi nu le-a mostenit de la vreo matusa Tamara si nici asociat sau actionar in vreo firma nu e. Anul acesta vom parasi aceasta tara in masa, sangele stramosilor nostrii a fost varsta in zadar. Nu se poate realiza nimic aici intr-o singura viata, ai nevoie de cel putin ZECE!
Raspunde

ocean

Acum 11 ani

....binenteles stia ca o sa fie huiduit si se facea de kko
Raspunde

alt sibian

Acum 11 ani

La Multi Ani Iohannis ! Citadinii cu siguranta nu v-ar fi huiduit, din contra!
Raspunde

John

Acum 11 ani

Poate la Hilton nu la FDGR!
Raspunde

sasofilu'

Acum 11 ani

La Multi Ani primarului sibiului
Raspunde

SB

Acum 11 ani

LA MULTI ANI!tuturor sibienilor!si in special domnului primar KLAUS JOHANNIS!
Raspunde

kalus organnis

Acum 11 ani

La multi ani de puscarie, domnului primar Johanus!
Raspunde

michael ptr. ana nr.16

Acum 11 ani

din partea mea , tot respectul ! subscriu celor spuse de tine .
Raspunde

michael

Acum 11 ani

rectific : voiam sa spun ana nr.13
Raspunde

pt ana

Acum 11 ani

primarul iohANNUS se ascunde pentru a nu da explicatiile cuvenite privind afacerea rusinoasa " GRADINITELE " 2,3 milioane euro bani publici !!!! Rusinea este cu atat mai mare cu cat, a pangarit cu hoitul lui balconul Operei din Timisoara . RUSINE !!!! Ana, daca tot asa sti sa mulgi, mulge-i lui iohANNUS ...
Raspunde

MAAT{ZEITA ADEVARULUI SI A DREPTATII}

Acum 11 ani

ESTE UN ADEVARAT PRIMAR.IATA DE CE VREA SA IL SCHIMBE DICTATORUL BASESCU.
Raspunde

Totila

Acum 11 ani

DomnulA Iohannis a gresit enorm cand a acceptat sa devina premierul monstruoasei coalitii.Intre domnia sa si Partidul lui Iliescu nu exista nici un fel de compatibilitati.Aceasta sandrama bolsevica numita Ilici Iliescu .a pus tara asta pe butuci.Acest Ilici Iliescu a aruncat Romania intr-o criza morala din care cu greu isi va reveni.Domnule Iohannis,sfatul meu,daca imi permiteti este ca pe viitor sa nu uitati ca social-democratia lui Ilici Iliescu este laptele batut al comunismului.Aliati-va cu lumina,nu cu intunericul.
Raspunde