Duminică,
27.11.2022
Parțial Noros
Acum
6°C

PC propune candidat in ciuda PSD: Cristian Marinescu!

Conservatorii sibieni au stabilit la sfârşitul săptămânii trecute lista de candidaţi cu care să participe la sondajele de opinie ale USL: Gheorghe Tuluc pentru Consiliul Judeţean, Alin Istrate şi Cristian Marinescu pentru Primăria Sibiu. Numele Cristian Marinescu apărut pe lista PC îi deranjează pe social-democraţi. "Nu s-a stabilit nimic încă. Ei trebuie să vină cu nişte nume în numele Alianţei PNL-PC. Va intra în sondaj Cristi Marinescu dacă vor dori şi liberalii", spune preşedintele organizaţiei municipale a PSD Sibiu, Gheorghe Suditu.
Liberalii nu văd însă nicio problemă cu lista conservatorilor. "Alianţa PNL - PC poate veni cu una, doua, trei propuneri. Aşa cum şi PSD poate veni cu una, două, trei propuneri. Nu contează din ce partid vin candidaţii propuşi de noi, pot fi liberali sau conservatori. Dar scopul nostru este să câştigăm cât mai multe voturi, indiferent de candidat, de partidul care l-a propus", a declarat liderul PNL Sibiu, Mircea Cazan.
Cristian Marinescu a intrat în conflict cu organizaţia locală a PSD înaintea campaniei electorale din 2008. De atunci, Marinescu a vrut să candideze pentru şefia PSD Sibiu, iar apoi a fost exclus din partid şi s-a "refugiat" în PC.

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

17 comentarii

sibianul

Acum 11 ani

cine mai este si asta? se muta ca tiganul cu cortul. De la PSD Sibiu unde a facut prostii, la PSD Bucuresti & acuma sa auzim ca-i la PC Sibiu :)) Daca nu iasa nimik de aici, park vad ca se muta la PNL Sibiu!!! :)))
Raspunde

alt sibian

Acum 11 ani

ASTA SIGUR ESTE OLTEAN SAU ORIGINI CA NUMAI ACESTIA SUNT FARA CARACTER.
Raspunde

pa pa

Acum 11 ani

cristi, nu-ti mai merg afacerile?
Raspunde

Marinescu

Acum 11 ani

Adevarul este ca sunt un gunoi si o persoana paranoica si voi face orice doar sa ma cunoasca lumea doar ma stiti, eu sunt boul ala care imi puneam mese pe blocuri ca sa imi arat ceasul si nasul meu cel mare
Raspunde

hahaha

Acum 11 ani

P.C. = PARTID de Cacat M.C.= un agramat, un om fara caracter, un Mic Cacat
Raspunde

ULOS

Acum 11 ani

Cum naiba un agramat balbait sa aiba pretentii de primar. E doar un cocalar pe care nu il vad bine deloc. Dar mai Tuluc dar ce bine te-ai orientat.
Raspunde

Sibianul

Acum 11 ani

Aline te stiam om serios ... nu sa scrii asemenea prostii. Cred ca trebuia sa postezi acest articol pe 1 Aprilie pentru ca eu cred ca e o gluma, la fel cum e si Marinescu. O gluma proasta ... nici macar una buna.
Raspunde

ionel

Acum 11 ani

ne lasi...baiatul asta si-ar pune si un rahat in cap daca ar da bine , numai ca sa iasa in fata. are fizze cu carul...pacta de domnisoara blonda care il insoteste..
Raspunde

sibian

Acum 11 ani

Pai asa, cum sa nu fie ales Johannis? Mi ar fi si rusine ca partid sa spun ca ma reprezinta Marinescu.
Raspunde

Cristi

Acum 11 ani

Oameni din PSD care se ocupa doar cu ceea ce vedeti mai sus,...dar noi le dorim mult succes.Comentariile dovedesc ca cei ce au timp sa le scrie ,sunt oameni fara ocupatie.Toti suntem oameni si trebuie sa ne intelegem unii pe altii.Va iubim pe toti...si buni si rai...si va stim pe toti cei care ati comentat chiar daca nu ati avut CURAJUL sa va scrieti numele adevarat.
Raspunde

tot un sibian

Acum 11 ani

Stimati tovarasi pesedisto-liberali ! Toate numele propuse de PC au probleme majore de traseism! Sa-i luam pe rand: - Gheorghe Tuluc - A inceput cariera politica la PD, pe urma a trecut la PSD, pe urma la PNL, pe urma la PC. Concureaza alaturi de Dan Pirnoiu, la titlul de cel mai traseist om politic Sibian. - Cristian Marinescu - aici nu mai insist ca cei care au postat comentari inaintea mea, au spus cam totul. Oricum cine l-a cunoscut, stie exact cate parale face acest individ ... NICIUNA - Alin Istrate - un tanar avocatel (desi imi venea in minte cuvantul cacatel, dar ar fi nepoliticos din partea mea) care a misunat catva ani prin organizatia de tineret a PNL, unde era mare prieten cu fiu lu Dicu si Vlad Vasiu, alte doua nulitati absolute, din care ultimul mai face si pe universitaru, dupa care hop si el la PC, dupa Tuluc ...
Raspunde

pentru Cristi

Acum 11 ani

Draga Cristi cand ai invatat sa scrii la calculator? Oricum felicitari ... pentru un analfabet cu 2-3 facultati facute ... stiu prietenii cum ... te-ai descurcat bine. NU TE IUBIM ca esti fals si esti prost crescut, iti bati joc de oameni, si nu legi doua cuvinte cum trebuie si totul este pentru prosperitatea personala.
Raspunde

Alin Istrate

Acum 11 ani

Sa inteleg, draga \"tot un sibian\", ca e vina mea ca sunt tanar, ca mi-am ales o meserie care imi place, ca am multi prieteni sau ca te-am cunoscut pe tine, draga anonimule?
Raspunde

Alin Istrate

Acum 11 ani

Sa inteleg, draga \"tot un sibian\", ca e vina mea ca sunt tanar, ca mi-am ales o meserie care imi place, ca am multi prieteni sau ca te-am cunoscut pe tine, draga anonimule?
Raspunde

Turistu

Acum 9 ani

Cristi Marinescu, un marlan lipsit de caracter ai fost ...marlan ai ramas ...marlan ai sa crapi. Asa o javra ca tine se naste la o mie de ani. Deci un calduros \"Hai Sictir\" !!!
Raspunde

Ionel

Acum 9 ani

A fost cineva la mizeria lui de vila? Alpina pe numele ei? Si el si tasu sunt niste tepari. Si-a batut joc de oamenii cazati acolo. Tot ce face acolo e la negru, spala bani. Daca vrei sa te cazezi acolo platesti in cont personal pe numele unei alte persoane. Cica sa nu-ti puna si tva-ul. Niste mizerii.
Raspunde