CENTRUL CULTURAL HABITUS (Biserica Romano-Catolică – intrarea din Piaţa Mică)
Ora 10:00 Conferinţă de presă FITS - moderator Octavian Saiu
Ora 11:00 Lansare de carte: ANTOLOGIA PIESELOR PREZENTATE ÎN SECŢIUNEA SPECTACOLE LECTURĂ 2011, editura Humanitas
Ora 11:30 Lansare de carte: Doina Uricariu şi invitaţii ei prezintă SPECTACOLUL MEMORIEI JUCAT ÎN TREI CĂRŢI: MAXILARUL INFERIOR ŞI SCARA LEILOR – Doina Uricariu, edituraPolirom; PALATUL COTROCENI. ISTORIE ŞI RESTAURAŢIE – Petre Badea şi Niculaie Vlădescu, ediţie îngrijită şi prefaţată de Doina Uricariu, editura Universalia Press; CONSTANTIN ANTONOVICI, SCULPTOR PE DOUĂ CONTINENTE – Doina Uricariu şi Vladimir Bulat, editura Universalia Publishishers – (ROU)
MUZEUL CIVILIZAŢIEI POPULARE TRADIŢIONALE „ASTRA”
Ora 12:00 Spectacol de muzică: FEAST DAY BAND / ZI DE SĂRBĂTOARE (30') - Bagas Degol (GBR)
IMPERIUM CLUB
Ora 12:00 Atelier: SEMINAR DE DEZBATERI / TALKBACK SEMINAR (1h) - Leeds Metropolitan University (GBR) / ULBS / FITS
MAGAZINUL DUMBRAVA
Ora 17:00 Desene pe asfalt: 3D DRAWINGS IN THE STREET / DESENE 3D PE STRADĂ - Regia: Gennaro Troia - Scuola Napoletana dei Madonnari (ITA)
AMBIENT
Ora 12:00 One man show: ONE BOTTLE TOO FAR / UN PAHAR ÎN PLUS (30') - Lee Hayes (NLD)
LIBRĂRIA HUMANITAS
Ora 12:00 Spectacol lectură: INSULA de Gellu Naum (ROU) - proiect ICR
TRAMVAI SIBIU – RĂŞINARI – SIBIU
Ora 14:00 Spectacol de teatru: ISPITA CIORAN () - Regia: Gavriil Pinte - Teatrul Naţional „Radu Stanca”
(ROU)
Pietonala NICOLAE BĂLCESCU
Ora 15:00 One man show: ONE BOTTLE TOO FAR / UN PAHAR ÎN PLUS (30') - Lee Hayes (NLD)
Ora 15:30 Spectacol itinerant: GIRAFFE / GIRAFELE (45') - Teatro Pavana (NDL)
Ora 16:15 Spectacol de stradă: SOPHIA, A TRUE LOVE STORY / SOFIA, DRAGOSTE ADEVĂRATĂ (35') - Teatrapo (CHL / ITA)
Ora 17:00 Spectacol de muzică: FEAST DAY BAND / ZI DE SĂRBĂTOARE (30') - Bagas Degol (GBR)
Ora 17:30 Spectacol itinerant: LE DAME / DOAMNELE (45') - Teatro Pavana (NDL)
Ora 18:30 Spectacol itinerant: RICKSHAW / RICŞA (40') - Dansk Rakkerpak (DNK)
Ora 19:30 Spectacol de stradă: SOPHIA, A TRUE LOVE STORY / SOFIA, DRAGOSTE ADEVĂRATĂ (35') - Teatrapo (CHL / ITA)
Ora 20:30 Spectacol de muzică instrumentală la fierăstrău, teramin şi martenot - Benedict Popescu (ROU)
TEATRUL GONG
Ora 17:00 Spectacol de teatru: FURTUNA / THE TEMPEST (1h30') - Direcţia de scenă: Victor Ioan
Frunză - Centrul Cultural pentru UNESCO “Nicolae Bălcescu” (ROU)
SINAGOGĂ
Ora 18:00 Spectacol de muzică (1h ) - BARD (CHE/AUS/ITA/AUT)
FACULTATEA DE INGINERIE „Hermann Oberth”
Ora 18:00 Concert acapella: ACAPPELLAND (30') - Fool Moon (HUN)
SALA STUDIO TNRS (CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR – Intrarea C)
Ora 17:00 Spectacol de teatru: O LUME PE DOS / AN UPSIDE DOWN WORLD (1h40') - Regia: Iarina Demian, cu Tudor Chirilă - spectacol produs de ArCub (ROU)
SALA THALIA
Ora 18:00 Decernarea Premiilor de excelenţă (50‟) - Prezintă Cătălin Ştefănescu
Ora 19:00 Spectacol de muzică: TOCADEO (1h30') - Tocadeo (CAN)
TEATRUL NAŢIONAL „Radu Stanca”
Ora 19:00 Spectacol de teatru: COPLAS A LA MUERTE DE SU PADRE / THE COPLAS ON THE DEATH OF HIS FATHER / DANS MACABRU (1h20') - Regia: Amancio Prada - Teatro de la Abadia (ESP)
HYPERMARKET (incinta magazinului)
Ora 19:00 One man show: ONE BOTTLE TOO FAR / UN PAHAR ÎN PLUS (30') - Lee Hayes (NLD)
SALA STUDIO TNRS (CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR – Intrarea C)
Ora 20:00 Spectacol de teatru: O LUME PE DOS / AN UPSIDE DOWN WORLD (1h40') - Regia: Iarina Demian, cu Tudor Chirilă - spectacol produs de ArCub (ROU)
CLUB PLAY OFF (parcare Sala Transilvania)
Ora 20:30 Spectacol de muzică: FEAST DAY BAND / ZI DE SĂRBĂTOARE (30') - Bagas Degol (GBR)
CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR
Ora 21:00 Spectacol de dans: CONFRONTING SILENCE / ECOUL TĂCERII (55') - Coregrafia: Yukio Suzuki - Yukio Suzuki Company (JPN)
CETATEA CISNĂDIOARA
Ora 21:30 Concert acapella: ACAPPELLAND (1h) - Fool Moon (HUN)
HALA LIBRA – BALANŢA
Ora 22:00 Spectacol de teatru: FAUST (2h10‟) - Regia: Silviu Purcărete - Teatrul Naţional „Radu Stanca” (ROU)
VINTAGE PUB
Ora 22:00 Spectacol de teatru: NILS’ FUCKED UP DAY (1h) - Regia: Ştefan Peca - o coproducţie www.peca.ro şi Teatrul Luni de la Green Hours (ROU)
PIAŢA MARE – Scenă
Ora 22:00 Concert: IRIS (50') prezentat de ARTMANIA (ROU)
WHITE RABBIT
Ora 23:00 Spectacol de muzică (1h30') - Oumtcha (FRA / AUS)
PIAŢA MARE
Ora 23:00 Spectacol de stradă: MUARÉ / MOIRE / ÎN APE (40') - Regia şi coregrafia: Roberto Strada -
Voala Project (ARG / ESP)
CLUB KAPITAL
Ora 24:00 Spectacol muzică: SOZNAK (45') -Soznak (GBR)
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Tag-uri:
Hermann Oberth ,
Sala Transilvania ,
Piața Mică ,
Voala Project ,
Gellu Naum ,
Tudor Chirilă ,
Radu Stanca ,
Teatrul Naţional ,
Biserica Romano ,
Silviu Purcărete ,
Octavian Saiu ,
Centrul Cultural ,
Gavriil Pinte ,
Bulevardul Nicolae Bălcescu ,
Green Hours ,
Victor Ioan Frunză ,
Amancio Prada ,
Teatro Pavana ,
Leeds Metropolitan University ,
Benedict Popescu ,
Bagas Degol ,
Dansk Rakkerpak ,
Decernarea Premiilor ,
Doina Uricariu ,
Fool Moon ,
Gennaro Troia ,
Iarina Demian ,
Lee Hayes ,
Niculaie Vlădescu ,
Petre Badea ,
Prezintă Cătălin Ştefănescu ,
Roberto Strada ,
Scuola Napoletana ,
Teatrul Luni ,
Universalia Press ,
Universalia Publishishers ,
Vladimir Bulat ,
Yukio Suzuki ,
Yukio Suzuki Company ,
Ştefan Peca
Ultimele comentarii
Acum 1 oră
Alex
Acum 1 oră
Florin
Acum 1 oră
Sandrino Arhitecti
Acum 2 ore
Till Eulenspiegel
Acum 2 ore
Ionutz Vl