Joi,
11.09.2025
Ploi Usoare
Acum
18°C

Horoba: "Eric face parte din acest lot"

Directorul general al grupării Gaz Metan Mediaş, Ioan Horoba, a declarat, joi, că formaţia pregătită de Cristian Pustai a obţinut cea mai mare performaţă din istoria clubului şi că el a crezut tot timpul în calificarea echipei în play-off-ul Ligii Europa, transmite Mediafax.

"Este cea mai mare performanţă din istoria clubului şi mă bucur că am prins această calificare. Adevărata faţă a echipei este cea din meciul de azi, unde am avut parte de un arbitraj corect. După meciul cu Dinamo (n.r. - pierdut cu 0-5 în etapa a II-a a Ligii I), le-am transmis jucătorilor să uite această partidă, care a fost tratată cu mijloace specifice. Le-am spus că totul se va uita dacă azi vom reuşi să ne calificăm. Pleşca a făcut meciul vieţii lui, a făcut minuni, dar trebuie felicitată toată echipa, toţi au avut o contribuţie la această mare victorie", a spus Horoba la Digi Sport.
 
Oficialul a adăugat că Gaz Metan va mai transfera probabil 1-2 jucători şi că Eric de Oliveira este în continuare componentul formaţiei Gaz Metan. "Eric face parte din acest lot, cred că a suferit în această seară că nu a fost pe teren. Ar trebui să nu se lase influenţat de unii impresari, pentru că el este singurul perdant", a mai spus Horoba.

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi

Comentarii

0 comentarii

Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus