O nouă ediţie a „Târgului de produse tradiţionale şi ecologice” se va desfăşura ca parte a evenimentului ASTRA Film Festival Sibiu, în acest weekend.
Programul Eco CinematogrAFF Sibiu va prezenta documentare despre alimentaţie şi agricultură organică, iar târgul va prezenta roadele agriculturii organice şi a tradiţiei de a face preparate după reţete învăţate din bătrâni.
Printre produsele care vor fi expuse spre vânzare şi degustare se numără şi plăcintele de casă umplute cu fructe sau cu brânză de vaci, turta dulce, halviţa, prăjiturile săseşti, pâinea coaptă pe vatră şi brânza telemea de Mărginimea Sibiului.
Târgul va avea loc în perioada 29 - 30 octombrie, între orele 10:00 -18:00, în faţa Casei de Cultură a Sindicatelor Sibiu.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: Astra Film Festival Sibiu , Sindicatelor Sibiu , marginimea sibiului , Programul Eco Cinematogr
Vizualizari: 297


Ultimele comentarii
Acum 8 ore
@Marti
Acum 8 ore
Emil
Acum 8 ore
George
Acum 8 ore
Vivi Dragan
Acum 9 ore
HBomb