Miercuri,
07.12.2022
Ceata
Acum
4°C

Conducerea Muzeului Brukenthal cere identificarea celui care a aruncat cu un ghiveci in protestatari

Directorul Muzeului Naţional Brukenthal, Sabin Luca, cere autorităţilor să-l identifice cât mai curând pe cel care, luni seara în timpul protestului, a aruncat cu un ghivechi în protestatari, rănind un angajat al muzeului.

„În cadrul manifestarilor autorizate de protest, domnul Alexandru Sonoc, Şeful Secţiei Galeriile de Artă a Muzeului Naţional Brukenthal, a fost grav rănit cu un obiect aruncat de la etajul unui imobil de pe strada Mihai Viteazu din Sibiu. Instituţia noastră face apel către autorităţile abilitate pentru identificarea autorilor acestei tentative la viaţa unuia dintre cei mai valoroşi angajaţi ai muzeului” transmite Sabin Luca.

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Dorina Nitu

de Dorina Nitu

Social
Telefon:
0742 381 305

Comentarii

11 comentarii

ioan

Acum 10 ani

intrebare ce a cautat angajatul d-voastra in grupul de derbedei ? eu cred caci a meritato!!!!!!!!
Raspunde

x

Acum 10 ani

Sunteti acela care a aruncat obiectul,Domnule IOAN?
Raspunde

lol

Acum 10 ani

Domnule Luca, daca era paznicul angajat in plus, acum scapai de dosarul penal. A fost sarcina de la Johannis sa-ti trimit angajatii la miting? Ma mir ca nu defileaza si bietul bugetar Johannis, atat de greu incercat cu 6 case si BMW primit ca spaga.
Raspunde

ptr lol

Acum 10 ani

manifesrarea este liber consimtita de fiecare ,Iar unUI istoric de talia lui ALEXANDRU SONOC nu cred ca cineva ai poate comanda sa faca ceva in plus decat atributiile de serviciu Sandu are convingerile lui si un discernamant total.NU LUCA nu IOHANIS lau trimis nu mai insinuati . cercetarea politiei este necesara ptr ca a fost o tentativa de omor calificat asupra protestatarilor de catre un nesabuit ce nu gandeste decat portocaliu sau prost ptr ca sia facut singur rau
Raspunde

SANDU

Acum 10 ani

mare prostie a fost in capu lui vrea probabil leafa de revolutionar caci se poarta si pe patul de spital a promis caci data viitoare protesteaza in fata la edili orasului
Raspunde

*sandu

Acum 10 ani

Bai nene Sandule, orice gest de genul asta e reprobabil si oricat esti tu de nesuferit mai sus, eu iti spun numai ca iti scapa esenta, un om oarecare e in spital, maine cu operatie la cap, implicat macar un domn doctor si asistente, cateva ore, pt ca un inconstient (acum si pdlist) a atentat la viata lui; putea sa fie oricare din multime, un copil, un adult sau o persoana de varsta a treia, sau pur si simplu unu care isi facea piata in zona! PUTEAI FI TU!
Raspunde

una

Acum 10 ani

Bravo dle profesor Luca, cel putin pentru trei lucruri, bravo dle Director und Kopf Hoch!
Raspunde

dw ptr.lol

Acum 10 ani

Ai aparut?ROGOJINA!
Raspunde

un cititor

Acum 10 ani

Un singur lucru nu inteleg: de ce nu au intrat cativa manifestanti in bloc, sa-l caute ce cel care a arunct ghiveciul si sa-l arunce la randul lui pe geam ...
Raspunde

sb.

Acum 10 ani

Fratilor, nu va mai chinuiti sa le raspundeti tampitilor astora care sunt de acord cu datul in cap la oameni! Asa i-a cresut partidul.Si mai vedeti un pic si culoarea ros-galbena a ziarului !
Raspunde

ela

Acum 10 ani

mai oameni buni nu are nimeni nimic cu bietul om dar la asa somitate de om destept cu este recomandat de seful sau ce a cautat in gasca de derbedei si revoluitionari 89?
Raspunde